2. ročník Mezinárodního týdne na JU je minulostí

namestiJeště ani nedoznělo Vítání prváků a hned následující týden probíhal na univerzitě týden mezinárodní. Mezinárodní týden pořádá zahraniční oddělení univerzity společně s Mezinárodním studentským klubem. V době od 13. do 17. 10. tak měli zejména zahraniční hosté a zahraniční studenti na JU možnost poznat a zůčastnit se různých aktivit. Nicméně ani čeští studenti nepřišli zkrátka.

Hned v pondělí 13. 10. si mohli v Akademické knihovně poslechnout, jak to chodí na výměnném pobytu v programu Erasmus a proč by na něj měli vyrazit. Vyprávěli jim o tom ti praví – studenti, kteří již na Erasmus pobytu byli v zahraničí a také zahraniční studentka, která je na pobytu u nás na univerzitě. Odpoledne se zahraniční hosté a studenti vzali na procházku po Českých Budějovicích a kampusu, to aby poznali jak to tu máme krásné. Večer pak byl pro všechny zájemce koncert Jihočeského orchestru.

raut

Mezinárodní Gastrofest v KMP

V úterý ráno v nové budově Zemědělské fakulty mohli všichni studenti a další návštěvníci ochutnat různé dobroty z jihočeského kraje. Konala se ochutnávka s názvem „Chutná hezky Jihočesky“ – na ochutnávku bylo např. probiotické pečivo, různé uzeniny, koláčky, džemy. Po obědě pak byla možnost setkání s afghánským studentem Ajmalem Siddiqui, který studuje na EF. Mohli jste si poslechnout o jeho rodné vlasti, jak to tam funguje, co můžete navštívit, jaké jsou místní speciality a afghánskou hudbu. V budově FF byla od 15 hodin přednáška ve španělštině o nových metodách, jak vyučovat španělský jazyk. Večer od 18 h pak byl zahájený 2. ročník pravidelného cestovatelského cyklu Studentské putování. Tato přednáška byla v českém jazyce, tentokrát vyprávěl student PřF Jakub Vlček o svém výzkumu a cestě na souostroví Galapágy.

jarmark

Flea market

Středa byla opravdu nabitá. V budově FF jste měli možnost nakoupit a prohlédnout si International Flea market. Odpoledne se konal pochod Flag Parade od nádraží přes Lannovu třídu na náměstí, který se pořádal společně se zahraničními studenty a studentským klubem VŠTE k 25. výročí organizace ESN (Erasmus student network, která sdružuje mezinárodní studentské kluby po celé Evropě). Večer v Klubu Malých Pivovarů se konal Gastrofest. Na ochutnávku byla různá mezinárodní jídla: roastbeef, rattatouile, gazpacho, spanish omellete, cheesecake, chocolate chip cookies, tzatziki… a pak se šlo pařit do Broukárny na International party.

Ve čtvrtek odpoledne se jelo na krásný výlet na zámek Hluboká.

V pátek se všichni mohli připravit na pořádnou zimu a koupit si ručně pletené čepice od jedné z mentorek Mezinárodního studentského klubu v Akademické knihovně. Celý týden byl završený pěkně po česku v pivovaru Budvar na exkurzi a posezení v pivnici.

Pokud jste nestihli Mezinárodní týden letos, nebojte, příští akademický rok bude zase!

celá foto-galerie z Mezinárodního týdne je ke shlédnutí zde

Martina Karásková