AIESEC-studenti v akci

kreativita-AISECMá to souvislost s ISIC kartami? Překvapivě nemá. Jedná se o největší mezinárodní studentskou organizaci řízenou studenty. Působí ve 112 zemích po celém světě. Studenti v organizaci mají šanci získat praxi při svém studiu v oblasti managementu a leadershipu. Po ukončení studia má většina AIESEC členů větší šanci na přijetí do firmy přímo na manažerskou pozici než studenti bez této zkušenosti.
Oblasti, ve kterých se studenti mohou naučit nové věci díky AIESEC je více. Jednou z nich je HR nebo-li personální oddělení. Studenti si zde vyzkouší jak probíhají výběrové procesy na jednotlivé pozice, které poté v AIESEC zastávají, tato pozice je dále zajišťuje vzdělání pro jednotlivé členy formou workshopů.

prezentace-AIESECPro kreativce nabízíme PR nebo-li marketing, kde si studenti plánují jednotlivé kampaně, které představují studentům, firmám a partnerům jednotlivé akce, programy a možnosti naší iniciativy.
Pokud by si chtěl někdo zkusit opačnou pozici než stážista, tak je tu možnost pomáhat studentům na stáž vyjet. Obsahem je výběr českých studentů, převážně studentů JU, na stáž do cizích zemí, jako jsou Německo, Španělsko, Itálie, Indie, Rusko, Venezuela či Mexiko a nejen díky tomu mít možnost navázat kontakty s pobočkami po celém světě a rozvíjet své jazykové dovednosti.

 

fallco-AIESECZajímá tě prodej? Ideální možnost jak natrénovat své schopnosti vyjednávání nabízí pozice prodejců=studentů, kteří chodí na firmy nabízet českým manažerům v rámci výměnného programu studenty ze zahraničí.
Jsme nezisková organizace a potřebujeme dělat účetnictví, pokud si to chce někdo zkusit, u nás se naučí ovládat a vést účetnictví, znát platnou legislativu a bude se podílet se na vytváření norem v rámci AIESEC.
Poslední pozicí je ta nejvyšší – president. Osoba, která má tu čest stát po boku celého týmu a vést je, motivovat a zodpovídat za výsledky celého týmu.

 

volebni-foto-AIESECV České republice se AIESEC nachází ve městech jako Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Karviná, Zlín či Plzeň. Proto se rozhodli studenti JU na mapu AIESEC ČR dostat i České Budějovice a založit zde pobočku.
Pokud Vás naše aktivity zaujaly, máte pro nás nějaké podněty máte zájem stát se členem nebo vyjet na zahraniční, pište na [email protected]

 

Autor: Monika Kalusová