Badminton na Výstavišti – turnaj smíšených dvojic

badmintonLyže, brusle, saně, boby a jiné zimní sportovní radovánky o tom si my v Budějcích můžeme nechat jenom zdát. Nicméně zajímavou alternativou, jak se v této podivné „zimě“ zahřát a protáhnout tělo, může být badminton. V sobotu 18. 1. vedly mé kroky do badmintonové haly na výstavišti, kde se v tu dobu konal turnaj smíšených dvojic á la Hopman cup. Pokud vás zajímá jak to v badmintonové hale chodí a jak celý závod probíhal, nepřestávejte číst.

Halu najdete v areálu Výstaviště a nejlépe se k ní dostanete hlavním vchodem z Husovy ulice. Pokračujete rovně až po levé straně narazíte na budovu se žlutozelenou cedulí Badminton. Nachází se zde 6 kurtů a vyplatí se rezervace předem například pohodlně přes internet. Předejdete tak situaci, že budou v době vašeho příchodu všechny kurty obsazeny. Otevřeno mají každý den od 16:00 – 22:00 (Po, Út, St, Pá) a 9:00 – 22:00 (Čt, So, Ne, svátky). No a kolik taková legrace stojí? Pronájem kurtu na hodinu vyjde na 200 Kč. Pokud nemáte vlastní raketu a chcete si hru jen zkusit, lze si ji zapůjčit – 30 Kč/hod (děti) a 50 Kč/hod (dospělí). Badmintonové košíčky je třeba mít vlastní, nebo si je můžete koupit na místě za 50 Kč/ks.

badminton3Průběh celého klání shrnuje Lukáš Sábo následovně:
„Hrálo se na tři sety, první set vždy žena proti ženě, druhý set muž proti muži a třetí set smíšené páry proti sobě. Odehráli jsme 6 kol, celkem tedy 42 zápasů. Rozhodujícím kritériem pro určení pořadí byly tentokrát vítězné sety (1 bod za každý vyhraný set), takže v průběhu turnaje docházelo na jednotlivých pozicích k poměrně rychlému míchání pořadí. Celkové vítězství se tentokrát slavilo Doma (14 bodů: Miluše Dolanská, Tomáš Dolanský). Tomáš přispěl 8 body (5+3), Miluše 6 body (3+3). Tomáš si dokázal udržet nejvyšší úspěšnost ve výměnách mezi muži (přes 68 %). Na stříbrný stupínek se zakutálely Kaštany (13 bodů: Eva Kaňková, Vojta Šťastný). Velký Kaštan Vojta se převalil přes všechny muže, kteří se mu postavili do cesty, a získal ve své kategorii plný počet bodů (6+2,5). Nejvíce mu zatopili Tomáš Dolanský a Rumík Míra Hlásek, kteří s ním drželi krok až do konce setu. Kaštánek Eva přisypal další zbytek bodů (2+2,5). Třetí pozici získali manželé Divišů (Renata Divišová, Adam Diviš). Renata opět celkem bez problémů přemohla všechna děvčata – největší potíže jí působila Mirka Drudíková z týmu Mirda, která s ní dokázala uhrát 17 bodů. Bojovné srdce opět projevila Nikol Pecková, která odehrála ze všech žen nejvíce výměn (440, 37 výměn na set). Ještě více se utrhl ze řetězu Tomáš Zátopek, její parťák z týmu Toni, který odehrál nejvíc výměn ze všech účastníků (458, 40 výměn na set). Za použití diferenciálních rovnic a tisíce let výpočetního času jsme na základě toho zjistili, že tým Toni odehrál nejvíce výměn ze všech týmů. Hned dva sety se tentokrát zastavily až na skóre 27:25, jeden z nich vyhrál právě Tomáš Zátopek nad Petrem Váchou z Kopyt, ve druhém z nich díky mohutnému povzbuzování fanoušků Lukáš Sábo těsně před kolapsem překonal Adama Diviše.“

100_5418No a já už jen dodám, že po vyhlášení vítězů a krátkém shrnutí dne, se spokojení účastníci pomalu trousili do svých domovů. Našli se ale i tací, kteří i po skončení turnaje, vzali do rukou rakety a neúnavně hráli dál. Mě  osobně celá akce nadchla natolik, že jsem už ve středu běhala za košíčkem také. Takže nehnijte doma a pojďte si také zahrát badminton na Výstaviště.

autoři: Saša Průchová a Lukáš Sábo

Zdroje: http://www.badmintonceskebudejovice.cz