Barracudas aneb kriket v ČB

pred-zapasem-v-PrazeOd loňského léta se v Českých Budějovicích pravidelně schází skupina milovníků kriketu. Říkají si Barracudas a naleznete mezi nimi studenty z Čech i z ciziny. Z původní partičky nadšenců vznikl team a pod taktovkou hlavního bosse Chrise Steera se zde zrodil kriketový klub, který má v současnosti za sebou i několik zápasů za hranicemi Doudlébie.

Pravidla kriketu jsou poněkud složitá, a rozepisovat je tu, by mi zabralo mnoho času. Ve zkratce však lze říci, že je to obdoba sportů baseball nebo softball. Potřebujete pálku, míček a bandu lidí, ochotnou se o tyto dvě věci aktivně zajímat.

Krikeťáci se zatím, dokud je ještě zima, scházejí každou středu od 18:00 v tělocvičně Sportovního gymplu Emy Destinové 46. Až počasí začne vykazovat přesvědčivější známky jara, bude se chodit ven a určitě častěji než jen jednou týdně. Odpadne také potřeba skládat se na pronájem tělocvičny. Venkovní prostory jsou zatím provizorní, nicméně současní členové urgují do budoucna o vytvoření vlastního hřiště v rámci projektu „zvelebení“ louky za kolejema. Po tréninku je nutná patřičná regenerace. Ta probíhá vždy v restauraci Apetit na Šumavě, kde se řeší organizace a vše kolem kriketu.

Družstvo je zatím smíšené s převahou pánů tvorstva. Dámy mají ale větší ambice a rády by založily tým vlastní a horlivě přibírají nové členky. Na zápas je potřeba 11 hráčů a sejít se ve vyšším počtu, bývá často problém a proto neváhejte a přidejte se. Nemusíte vlastnit žádné speciální vybavení, všechno potřebné pro hru je k dispozici. A pokud zjistíte, že kriket je přesně to, co vám v životě chybělo a nechcete už bez něj dále žít, stačí jen zaplatit členský příspěvek 500 Kč. A hurá! Jste v klubu ;-) . Kromě toho se vybírá startovné na zápasy 100 Kč.

A jaké je, alespoň podle mého názoru, největší plus chodit hrát kriket? Nejen že protáhnete svoje věčně u compu zahnívající tělo, ale potrénujete zábavnou formou angličtinu. Vzhledem k velkému zastoupení cizinců v klubu, veškerá komunikace probíhá hlavně v angličtině. Pro koho je tento jazyk slabinou, ale rád by si přišel zahrát, nevěšte hlavu. Zkušenější krajané rádi pomohou překročit jazykovou barieru. Navíc nejste na hodině angličtiny a za gramatické či jiné chyby vám nikdo hlavu neutrhne.

V případě zájmu pište Chrisovi ([email protected]) nebo Páje Wiedenové ([email protected]). Páje také děkuji za poskytnutí informací ;-) .

http://budejovicebarracudas.webs.com/

http://www.facebook.com/groups/262097083900774/

Autor: Saša Průchová

  • Christopher Steer

    Super article, thank you very much for giving us the space and attention! For anybody reading, like it says, come and join us!!!