Beachvolejbal v zimě? Proč ne? E.ON Beach Arena je otevřená celoročně

bb1Volejbal má v Českých Budějovicích vybudovanou silnou tradici a nadšení lidí v kraji pro tento sport nezná mezí. A tak se stalo, že na pozemcích TJ Vltava letos v létě vyrostla zbrusu nová aréna plná písku. K místům, kde si můžete zahrát volejbal, tak přibylo další sportoviště.

Předpokládám, že málokomu z lidí pohybujících se ve volejbalových kruzích tato informace unikla, přesto podle mě není na škodu se o nové hale zmínit (minimálně kvůli těm, kteří o ní ještě neslyšeli). E.ON Beach Arenu, o které je tady řeč, naleznete v Bezdrevské ulici nedaleko křižovatky Strakonické a Husovy třídy. Jde o první krytou halu pro plážové sporty v Jižních Čechách, která díky vyhřívání písku umožňuje všem beachvolejbalovým maniakům trénovat celoročně.

Celoroční provoz je umožněn moderním technickým vybavením. Kromě vyhřívaného písku, který zajišťuje pohodlí pro hráče v zimě, je hala vybavena také provzdušňovacími a prosvětlovacími pásy po obvodu sloužícími k provozu během letní sezony. Osvětlení je logicky zajištěno společností E.ON. A ačkoliv se zmiňuju jenom o beachvolejbale, halu je možné využít také pro plážový fotbal, badminton nebo tenis. K dispozici jsou tři kurty. Kvalitní zázemí tvoří šatny a minibar obojí propojené s halou malým foyer.

Zázemí Beach Areny

Zázemí Beach Areny

Kromě klasického provozu nabízí Beach Arena možnost zapojit se do chystaných turnajů ve všech zmiňovaných sportech nebo také tréninků pod profesionálním vedením Katky Lundákové, Luďka Švejcara a Davida Juračky. Ceník a otevírací dobu naleznete na stránkách Beach Areny: www.beachball.cz.

Toliko asi k faktům. A jak fungování takové haly vypadá v reálu? Sama jsem měla možnost ji vyzkoušet v létě i v zimě a musím přiznat, že ani při jedné návštěvě jsem se necítila úplně pohodlně. V létě jsme dali přednost kryté hale kvůli dešti a chladnému počasí. Rozdíl mezi venkovní teplotou a teplotou v Beach Areně byl ale téměř nulový. Pravda, tohle nepohodlí jsme brzy vyřešili pohybem. Nicméně jsem neměla dojem, že by hala splnila svou funkci během letního nečasu.

Při své první návštěvě jsem sice trochu klepala kosu, ale aspoň jsem byla pod střechou a na skvělém písku. Kvalitu hrací plochy jsem považovala za opravdu významné plus. Bohužel druhá návštěva mě vyvedla z omylu, že je ten kvalitní jemný písek dobrá volba. Na odvětrávání v zimě se asi už tolik nemyslelo, a tak se teď v hale drží dráždivý mrak prachu.

Zimní sezóna i provoz haly je teprve v začátcích, takže pevně věřím, že provozovatelé všechny mouchy vychytají a my se v Beach Areně brzy sejdeme třeba na nějakém tom turnaji.

Text: Terka Vlasatá

Foto: Beachball.cz