Boulderingové závody na Lannovce-Ytong Injury 2013

druha-Tereza-Pisova-bere-top Kdo z vás ještě Lanovku nenavštívil, pokusím se vám v krátkosti představit tento lezecký počin. Centrum se nachází na Lannově třídě č.2 v Českých Budějovicích a funguje od února 2008. Co zde všechno najdete? Kromě 8 m vysoké stěny také bouldrovku, nekuřácký bar a dětský koutek. Když budete šikovní a budete dobře hledat, naleznete zde i malou posilovnu, jenž je ukryta na nejtajnějším místě, tedy úkol pro vás…za dva bludišťáky ;-) . Zajít může opravdu každý. Od úplných začátečníků, kteří mohou využít možnosti úvodního kurzu se zkušeným instruktorem, až po ostřílené lezce. Máte doma hyperaktivního špunta? Přihlaste ho do lezeckého kroužku pro děcka a máte s jeho přebytečnou energií vystaráno. Vyřádit se můžete na 120 cestách s obtížností 2 až 9+ UIAA, tak neváhejte a přijďte to tam nabombit. Třeba jako vítěz… letošního ročníku. 

A nyní už k samotným závodům, které se zde konaly již po páté a to v sobotu 16.2.2012. Přípravy na akci začaly již ve čtvrtek. Hlavním stavěčem závodních cest byl jako již tradičně Vilda Chejn. Společně s Cyrilem Kratochvílem připravili 12 bouldrů do kvalifikace a 10 finálových cest. V kvalifikaci byly cesty pro muže i ženy s drobnými odchylkami stejné, ale ve finále měly obě kategorie po pěti vlastních bouldrech.

lezlo-se-s-totalnim-nasazenim

Lezlo se s totálním nasazením

Po skončení kvalifikace na stěnu nastoupila technická četa, která měla za úkol přestavět cesty pro finále žen. Tam se probojovalo 7 závodnic včetně domácí Terezy Pavelcové. Všechno klaplo na čas a v 16:00 mohla bitva vypuknout. Finále už probíhalo systémem one – site a závodnice byly před startem umístěny v karanténě, kde se mohly rozcvičit, ale nemohly už pozorovat ostatní při jejich pokusech. U každé cesty stál jeden rozhodčí, dohlížející na dodržování pravidel a zapisující jednotlivé výkony. Ukázalo se, že cesty nebyly vůbec jednoduché a pěkně potrápily i ty nejlepší. Ve výsledku na alespoň jeden top dosáhly jen první 3 závodnice. O konečném pořadí tak rozhodoval hlavně dosažený počet zón. Zóna je určité označené místo na cestě. Na stupni vítězů stanuly 1. Daniela Kotrbová, 2. Tereza Píšová a 3. Katka Záhorová. Českobudějovická Tereza Pavelcová dosáhla na páté místo.

Vítěz Olin Klapal topuje

Následovala opět technická pauza a přestavění cest tentokrát pro pány. Vše se opět stihlo a v 18:00 už všichni netrpělivě čekali na souboj deseti finalistů. Mezi ně se prolezli i českobudějovičtí Vláďa Jalč a Lukáš Hammerschmied. Atmosféra houstla, kluci do toho dali všechno a lezlo se opravdu s totálním nasazením. 1. Olin Klapal, 2. Jirous Přibyl a 3. Franta Janecký. Domácí Lukáš se umístil na páté příčce a Vláďa na sedmém místě.

Závody byly u konce, ceny rozdány a honem na pivko! Doufám, že všichni následující brutální párty přežili ve zdraví a těšme se za rok na další již 6. ročník. 

Kluci na stupních vítězů Holky na stupních vítězů

 

 

 

 

 

 

Autor: Saša Průchová; Videa na youtube: Daniel Jackwerth