Budějovické léto pod širým nebem

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPokud nepatříte k těm migrujícím studentům, kteří každé léto opouští Budějovice a přesouvají se na prázdniny do své domoviny, a trávíte léto tady, mám pro vás dobrou zprávu. Nudit se určitě nebudete. Letní kulturní jídelníček pro Budějovice a okolí je pestrý a rozhodně velice lákavý. Teplé letní večery si tady budete moct zpříjemnit filmovými projekcemi a spoustou skvělé hudby. A abyste měli hned zkraje prázdnin přehled, mám tu pro vás nějaké ty tipy, kam vyrazit.

Letní kino Háječek

Kvůli staršímu technickému vybavení sice letní kino Háječek nenabízí nejnovější filmové trháky, atmosférou se s ním ale nemůže měřit žádné multikino. Promítání pod širým nebem je ta správná volba pro všechny romantiky. Program začíná už tuto sobotu českým filmem Bobule. Všechny projekce jsou i letos přístupné zdarma.

Central Park Slávie

slavieMultižánrový festival pod záštitou Café Klubu Slávie startuje 14. července akcí s názvem Pardál den a po celý zbytek léta bude kulturní chtivce zásobovat skvělými koncerty a dalším programem. Nejzvučnějším jménem festivalu je Lenka Dusilová, která zde vystoupí 13. srpna. Celý program a seznam všech koncertů najdete na facebooku.

Kinematograf bratří Čadíků

Dnes naposled. Pojízdné kino, které rozváží české filmy po celé republice, má na programu poslední projekci na Náměstí Přemysla Otakara II. Pak se jeho promítačka na kolečkách stěhuje o město dál, do Třeboně. Promítání kinematografu v Budějovicích zakončí dnes od 21:45 film Fotograf, který osobně uvede představitel hlavní role Karel Roden.

Ve středu ve středu města

Každou letní středu si můžete zajít před Sokolovnou poslechnout jednu zajímavou kapelu. Pravidelné středeční koncerty pod širým nebem pořádané hudebním klubem K2 jsou přístupné zdarma. Osvěžení zajišťuje venkovní airstream bar.

ImageBorůvkobraní

A abychom nezůstávali jen v krajském městě, mám tady pro vás ještě pozvánku na tradiční borůvkovou slavnost do Borovan, které se na dva dny stávají rájem milovníků borůvek. Vyrazte tento víkend 11.-12.7. do Borovan a ochutnejte tyhle sladké lesní plody na všechny způsoby. Jídla z borůvek, pití z borůvek, všechno z borůvek! Na borůvkový program si můžete udělat chuť na oficiálních stránkách slavnosti.

Tak příjemnou zábavu!

Text: Terka Vlasatá