Budějovický Majáles je v plném proudu! Co už tu bylo a co vás teprve čeká?

budejovicky majales (3)Skvělý a nezávislý studentský festival Majáles ovládl budějovické kluby i ulice. Dnes je přesně v půlce svého programu a stále má co nabídnout. V různých koutech Budějovic se jamuje, hraje, zpívá, tančí, diskutuje, workshopuje… Zkrátka kultura, kam se podíváš. Svrap přináší krátký report o tom, co už město zažilo a na co se může těšit zítra, tedy ve čtvrtek 15.5.

Náplavka pod Dlouhým mostem ožila filmovou kulturou
Včera od devíti hodin večer se parkoviště pod Dlouhým mostem proměnilo v kinosál. V majálesovém autokině se promítal známý film Constantine, který přilákal velké množství lidí. Vozy značek všemožných se na parkovišti štosovaly už časněji v podvečer a návštěvníci si netradiční kino zážitek užívali i přes nemile deštivé počasí.

S hudbou na cestě po městě
Výrazným bodem programu včerejšího dne byla také tzv. Majálesová MHD linka. Ta jezdila na trase od Mariánského náměstí směrem k nádraží a kolem Iggy zase zpět. Cestující se mohli svézt úplně zadarmo a ještě si poslechnout živou muziku. Celý den tak po městě putoval roztančený hudební vůz plný dobré nálady.

Studenti jamují a bojují za svého krále
Jak již víte z dřívějšího reportu, celý týden probíhá souboj kandidátů ve volbě krále letošního Majálesu. Na různých místech ve městě předvádí jednotliví králové se svými „družinami“ svá umění a uchází se tak o hlasy přihlížejících diváků. Už byl k vidění sborový zpěv, taneční vystoupení i koncert malého orchestru.

Kam zajít ve čtvrtek?…
Cestovatelské duše jistě zamíří do Café klubu Slavie na přednášku o cestě po Peru, kterou podnikli Nikol a Adam Langerovi. Promítání fotek spojené s vyprávěním začíná v 17:00. Od 15:30 se pak bude baletit. Tanečníci jihočeského divadla předvedou ukázky z dvou baletních představení – nejprve Odd couples a potom Majálesová Kauza Kafka. Obojí můžete shlédnout v parku Na Sadech, kde je k této příležitosti umístěn i pohodlný gauč. Majálesový stan na Sokolském ostrově se bude celý den věnovat Mezinárodnímu Dni rodin, který právě připadá na zítřejší den. Rodiče i děti se jistě vyřádí při hraní deskových her, výtvarném workshopu. Nebudou chybět ani pohádky. Příznivci hudby jistě vyrazí večer do klubu Highway 61. O půl sedmé zde vypukne maraton koncertů několika kapel v rámci tvz. Dark side of Majáles. Za poslech rozhodně stojí bluesová dvojka Manilla Joe nebo výborný muzikant Jakub Vančura – známý z budějovické kapely Strong coffee, který slibuje originální směs svých i převzatých písní. A je toho vskutku spoustu. Věřím, že si něco z nabitého festivalového programu vyberete!

Tak pojďte festiválet do centra!

Isa Okřinová