Budějovický majáles všude, kam se podíváš

bmNastražte všechny smysly, odložte všechny odložitelné i neodložitelné povinnosti a připravte játra na zvýšenou zátěž. Začíná ten nejlepší týden v květnu, pro někoho ten nejlepší týden v roce. Začíná Budějovický Majáles! V pořadí 14. ročník byl slavnostně zahájen v neděli 21. května na Náměstí Otakara Přemysla II. a křepčit v rámci majálesových oslav budou České Budějovice až do pátku 27. května. A na co se letos můžete těšit?

Myslím, že Budějovický Majáles není třeba dlouze představovat. Jeho pověst ho předchází. Přeci jenom tahle taškařice už dávno není v plenkách, ale dorůstá nám do ostříleného puberťáka, který moc dobře ví, jak být cool – myšleno v tom nejlepším slova smyslu. Majáles se každoročně stará o kulturní oživení města, příval pozitivní energie, neotřelých nápadů a nezapomenutelných zážitků. Protože studentské oslavy jara v pojetí budějovických studentů, to je především originalita, atmosféra a dobrá zábava.

Letištní hangár v Plané.

Letištní hangár v Plané.

Letošní 14. narozeniny nabídnou 180 bodů program na 40 scénách po celém městě. Kromě klasických kulturních prostor a osvědčeného Sokoláku si majáles připravil program na netradičních místech, jako je hangár letiště v Plané nebo střecha Metropolu. Stejně pestrý bude i program. Během týdne plného kultury si na své přijde snad každý, od milovníků baletu po vyznavače punku, od dětí až po prarodiče.

Kompletní program najdete na stránkách majálesu. Výcuc toho nejzajímavějšího z celého týdne je k nahlédnutí zde.

V pondělí se můžete těšit na první vystoupení v letištním hangáru. Performance Boys Who Like To Play With Dolls nabídne pohyb a tanec vyjadřující kontrast mezi projevy těla a duše. Za pozornost také rozhodně stojí koncert Tomáše Bočka v klubu Kampa od 18:00.

Úterní program si užijí celé rodiny díky Rodinnému odpoledni na Sokoláku. Večerní program potom bude patřit koncertům na střeše Metropolu. Od 18:00 vystoupí elektronická dvojice Trojan Horses, na kterou naváže Antonín Padrta a záhadný Leon Pard.

Piknik na Zlatém mostě - Budějovický Majáles 2012.

Piknik na Zlatém mostě – Budějovický Majáles 2012.

Ve středu si nenechte ujít Majálesový piknik na Sokolák, při kterém se zároveň budete moct pokochat módní přehlídkou a originálními výrobky nabízené na Design Marketu. Na večer si naleštěte svoji káru a vyrazte do autokina na náplavku. Promítat se bude Big Lebowski.

Čtvrteční program se ponese v duchu ožehavých témat dnešní doby. Od 15:00 můžete zajít na workshop Prsakoule, který vám ukáže důležitost prevence rakoviny prsu a varlat. Přednáška Plýtvání jídlem bude pak na programu od 17:00 v Kavkárně. Pokud ve čtvrtek nebudete mít náladu na vážná témata, vyrazte od 17:00 na další koncert na střeše Metropolu.

Páteční program je jasný: Light & Love, Jonas & The Whale, Naked Professors, Acute Dose, Minus123minut, Dalekko, NVMERi, 1FLFSOAP, Hentai Corporation, The Micronaut, MIDI LIDI, Prop Dylan, Jimmy Pé a Mutanti hledaj východisko. Začíná se už od 13:00.

Tak hezkou zábavu!

Text: Terka Vlasatá