Budějovičtí hokejisté bojují o návrat do extraligy

MV první hokejové lize jde do tuhého. Po základní části přichází na řadu play-off, ve kterém se bude rozhodovat o dvou postupujících týmech do barážových bojů o extraligu. Českobudějovický Motor, po základní části druhý, vyzve ve čtvrtfinále Benátky nad Jizerou. Série začíná dvěma zápasy na jihu Čech. První vzájemný duel mezi domácím Motorem a Benátkami se hraje již dnes od 17:30.

HC Motor České Budějovice zvládl dramatický závěr základní části na jedničku a skončil s 95 body druhý za suverenním Chomutovem. V nadcházejícím play-off zabojují Budějovice o účast v baráži. Nebudou to mít ale jednoduché. Hned na úvod je čeká nepříjemný soupeř, Benátky nad Jizerou.

O tom, že se Budějovice ve čtvrtfinále utkají právě s Benátkami, rozhodlo až předkolo play-off, ve kterém měřily síly Litoměřice, Ústí nad Labem, Kadaň a Benátky nad Jizerou. Vedle Benátek, které si poradily s Litoměřicemi 3:0 na zápasy, si účast v play-off zajistilo ještě Ústí výhrou 3:1 nad Kadaní.

Přestože jde Motor do čtvrtfinále jako papírový favorit, není předem nic rozhodnuto. Dvě výhry a dvě prohry, taková je vzájemná bilance Budějovic a Benátek ze základní části, která pro Jihočechy nevyznívá příliš příznivě. V play-off se ovšem začíná od nuly a o vítězi rozhodne momentální forma a hlad po vítězství.

cb

HC Motor České Budějovice

V táboře českobudějovických panuje pohoda a mezi fanoušky optimismus. Přestože během sezóny Motor na baráž příliš nepomýšlel, ve stávající situaci je možnost účasti v bojích o extraligu víc než reálná. O samotném postupu do extraligy se ovšem mluví zatím jen teoreticky. Prvotním cílem Jihočechů je co možná nejlepší výsledek v rámci 1. ligy.

O hokej je v Budějovicích velký zájem. Průměrná návštěvnost během sezóny si nezadá s návštěvností v extralize. Nyní zájem ještě vzrostl a předprodej vstupenek na domácí čtvrtfinálové zápasy vzali budějovičtí hokejoví nadšenci útokem. Lístek nebo permanentku má doma už víc než pět tisíc fanoušků. Zbytek lístků půjde do prodeje v den zápasu, tedy dnes a zítra.

Pokud by Motor zvládl čtvrtfinále proti Benátkám hrané na čtyři vítězné zápasy, čeká ho už „jen“ semifinále, ze kterého může poustoupit spolu s druhým semifinálovým vítězem rovnou do baráže. V baráži se potom dva nejlepší prvoligové týmy utkají s dvěma nejhoršími extraligovými.

Tak držme palce!

Text: Terka Vlasatá

Foto: hcmotor.cz