Buskers fest

Plakát BF 17Rok se s rokem sešel a je tu opět jeden z mých nejoblíbenějších festivalů, který se v Budějcích koná – Buskers fest aneb Mezinárodní festival pouličního umění. Začíná dnes od 17:00 na Náměstí Přemysla Otakara II. a představení to bude vskutku mezinárodní. Zahrají Gus ring ze Švédska dále Bowl of Dust z USA nebo Christian Manuk z Chile.  V průběhu večera se od muziky přenesete k cirkusovým kouskům, které zakončí Performer MONK z Japonska. Zároveň bude probíhat bohatý program i na Zlatém mostě, kde se můžete těšit například na vzdušnou akrobacii a před oblíbenou destinací Široko bude od půl sedmé probíhat Busking Free Jam.

Festival začíná opravdu zostra a já už teď nevím pro jakou akci se rozhodnout. Umělci v ulicích vás pak budou bavit celý týden až do pátku, a to na deseti scénách. V úterý se můžete přijít podívat na Lanovku, pod Černou věž nebo do Klášterní zahrady. Dále pak k již zmíněným místům přibyde Zátkovo nábřeží, Na Sadech a vše vyvrcholí v pátek na Open Air festivalem na Sokolském ostrově, kde budou připraveny 2 stage. Jelikož je program letos opravdu velmi bohatý, není ve Svrapích silách zde jmenovat všechny umělce, kteří na festivalu vystoupí. Kromě hudebníků nebudou chybět akrobati, kejklíři, tanečníci, divadelníci, literatura a přijede dokonce živá mořská panna z Řecka 😀 (prý se bude vyskytovat na náměstí). Doporučujeme podrobné shlédnutí programu přímo na stránkách festivalu http://buskersfestbudejovic.wixsite.com , kde se dozvíte přesné časy a místa konání vystoupení jednotlivých umělců. Zároveň jsou zde doplňující informace a vystupujících nebo fotogalerie z předchozích ročníků.

Co však nelze nezmínit, je závěrečný Open Air, který bude patřit především muzikantům. Hlavní stage ovládnou Češi: The Dark Blue Elephants (Český Krumlov), Moritz Schulz (České Budějovice), Lenka Dusilová & Baromantika (netřeba představovat), Sunflower caravan (Praha) a Žlutý Fijalky (Bechyně). Program začíná od půl páté a hraje se až do půl noci. Zároveň od 14:00 se budou střídat hudebníci pouličníci na Busking stage, která bude od půl jedenácté zakončena ohňovou show.

Umění ve městě je tu pro všechny a všechna vystoupení můžete ocenit krom dobré nálady, úsměvem či potleskem také dobrovolným příspěvkem přímo do čepice nebo futrálku samotných buskerů. Jak už to při buskingu bývá.

Tak co? Jste natěšení jako já? Tak vyrazme na jedinečný festival v České Republice, který vnese nevšední život a jedinečnou atmosféru do pro nás tak všedních míst. Pojďme na Buskers fest!