Černá je základ

Andrea (25 let, studentka EF JU ČBAbychom ten rok začali trochu zvesela, přináším vám novou módní oběť a jelikož se mi stále nehlásí žádný dobrovolník (což tedy upřímně nechápu proč), do role obětního beránka se tentokrát uvolila má kamarádka Andrea (25 let, studentka EF JU ČB).

Andrea zvolila umírněnou barevnou kombinaci černo/žluté, přičemž převažující tmavá dává vyniknout zářivějšímu odstínu, který se však drží v decentní rovině. Černé silonky a stejně zbarvené boty na vyšším podpatku vytvářejí dojem “gazelích” nožek, který ještě podporuje krátká černá sukně.

Otázkou však zůstává, zda spolu korespondují právě zimní boty na podpatku se šněrováním, které jsou sice momentálně hodně v kurzu, s poněkud letně působící síťovanou halenkou. Promluví ze mě nyní zcela osobní antipatie, ale stále nemohu přijít na chuť těmto síťovkám či “záclonám”, které se vydávají za halenku a jsou v poslední době oblíbeným kusem šatstva většiny žen. V tomto případě na mě navíc dýchá určitá nostalgie, protože mi zvolená barva, materiál i typ výpletu silně připomíná jakýsi pletený závěs na květiny, který byl téměř v každé domácnosti za minulého režimu…ti starší z vás si jistě vzpomenou.

Andrea (25 let, studentka EF JU ČB)Při pohledu na Andreu stále přemýšlím, zda tedy pletená halenka má lichotit postavě, anebo spíše nikoliv…nemohu se rozhodnout a spíše se kloním k tomu, že postavu mírně deformuje a zakrývá křivky, které by naopak mohly být zvýrazněny. Ležérně poodhalené ramínko černého nátělníku naopak vyznívá velmi svůdně, avšak nikoli lacině.

Tento model bych tedy volila spíše na party, než třeba do zaměstnání, kde by příliš velká oka v halence mohla iniciovat představivost pracovníků mužského pohlaví a tak je spíše odvádět od jejich činnosti. Navíc pro nás zimomřivé nic vhodného na zimní měsíce, nedělám si iluze, že tato část oděvu je nějakým způsobem funkční (napadla mě jen souvislost se sítí – třeba se do ní uloví nějaký ten zajímavý mužJ)…no, ne všechny bohužel hřeje mládí anebo láska a tak volíme spíše huňaté svetry a nejlépe upnuté až ke krku.

Krom pletené „věci“, na kterou, uznávám, mám velmi osobně zaujatý názor, celý model shledávám dobře sladěný. Délka sukně je optimální a barva silonek či silnějších punčocháčů rovněž. Celek dotváří i krátký sestřih, který dává vyniknout labutímu krku a make-up vhodný také spíše někam večer.

Jediné, co postrádám, jsou šperky či nějaké doplňky, které by model oživily…je vidět, že Andrea nebyla na našem Artmarku! 🙂

Vaše často subjektivně zaujatá Markéta veselá

PS: příště šáhnu pro oběť do řad redakce…je třeba jít příkladem!

  • Evča Křenková

    Ahoj, Markét, příště se můžeš stavit za mnou v práci a vzít to z druhé strany – bílá je základnější :-))

  • markéta

    pro mě je základ černá :))) …zkus někdy místo bílé přijít do práce celá v černém:))))

  • Evča Křenková

    Pro mne pochopitelně taky. Osobně se domnívám, že jednoduché černé šaty a černé lodičky by měly tvořit základ dámského společenského šatníku. Ale vysvětli to těm absolventkám, které na svou promoci dorazí v červených minišatech a botách na 10cm podrážce se šněrováním do půlky lýtek. Někdy je mi trapně za ně.