Česká volejbalová reprezentace vstoupila do Světové ligy vítězstvím nad Koreou

ČR - KoreaVčera v podvečer se v Českých Budějovicích odehrálo první utkání Světové ligy ve volejbale mužů s účastí české reprezentace. Náš výběr nastoupil proti soupeři z Jižní Koreje. V pětisetové bitvě obě družstva ukázala, že patří ke špičce světového volejbalu. V infarktovém závěru utkání byli nakonec šťastnějším týmem domácí, když dokázali otočit nepříznivý stav a tie-break vyhráli v poměru 20:18. V hokejové Budvar areně zápas sledovalo 3100 diváků.

Světová liga ve volejbale mužů se do Česka vrací po jedenácti letech. A České Budějovice u toho byly jako první. V hokejové Budvar areně včera vyzvali naši reprezentanti soupeře z Jižní Koreje. V prestižním turnaji se světovou účastí narazí Česká republika ve skupině E také na Portugalsko a Nizozemsko. Po úspěšné kvalifikaci na mistrovství Evropy 2015 je to pro český volejbal další významná událost. Podle předsedy ČVS Zdeňka Haníka je účast České republiky ve Světové lize pro národní tým vynikající příležitost k další přípravě a ke konfrontaci se světovou špičkou. Sérii zápasů na domácí půdě hostí vedle Českých Budějovic také města Opava a Chomutov.

ČR - Korea

ČR – Korea

Včerejší premiéru národního týmu ve Světové lize sledovalo v budějovické Budvar areně 3100 diváků. A že bylo na co koukat. V prvních minutách se sice divák musel trochu poprat se všemi rušivými elementy, které bohužel k takové velkolepé události patří, ale jakmile se oprostil od vlezlých komentářů moderátora a příšerně dunící hudby, mohl si vychutnat opravdu vzrušující volejbal.

Česká reprezentace se po celou dobu zápasu nedokázala srovnat s poněkud odlišným stylem korejského volejbalu, který je nutil k častým chybám. Pouze ve druhém setu dokázali domácí plně kontrolovat hru a udržet si bodový náskok až do konce. Ve čtvrté sadě mohl český výběr utkání rozhodnout, ale zahodil hned čtyři mečboly. A tak celou dramatickou bitvu musel rozhodnout až tie-break. Ten se pro domácí nevyvíjel dobře, když Korea přitlačila na servisu. Domácí se ale dokázali zvednout a udolali Koreu 20:18.

Na odvetu s Koreou se můžete jít podívat již dnes. Hraje se opět od 16:00 v Budvar areně.

Text: Terka Vlasatá

Dodatek: Také ve druhém utkání s Koreou zvítězili Češi 3:2

Oddechový čas na české střídačce

Druhý vzájemný zápas mezi volejbalisty ČR a Koreje opět rozhodoval tie-break. Čeští reprezentanti vstoupili do utkání sebevědomě a první set vyhráli s přehledem 25:20. Ve druhé sadě ovšem přebrali otěže zápasu Korejci a nepustili je ani další set. Naši volejbalisté se na hřišti hledali a často chybovali. Korejci byli naopak velice disciplinovaní a přehrávali české reprezentanty ve všech herních činnostech.

Za nepříznivého stavu 1:2 na sety nezbývalo českému týmu než zmobilizovat zbytky sil a pokusit se utkání otočit. Podařilo se a to i díky skvělé atmosféře, která byla pro mnoho hráčů skutečně a doslova domácí. Filip Habr, Michal Kriško, Radek Mach a Petr Michálek, ti všichni byli do reprezentačního týmu nominováni z budějovického Jihostroje. Český celek vyrovnal na 2:2 a o vítězi druhého vzájemného střetnutí českého a korejského výběru tak znovu rozhodl až pátý set.  V něm si čeští volejbalisté vybudovali náskok, který až do stavu 15:11 udrželi.