Čím víc pruhů, tím víc Adidas!

http://sd.keepcalm-o-matic.co.uk/i/keep-calm-and-buy-second-hand.pngVíte, co hledá jednoruký ve městě? Second hand! A já taky…

Ať chceme nebo ne, bez oblečení už to dneska zkrátka nejde. Ty tam jsou doby, kdy naše prababičky a pradědečkové sdíleli se svými sourozenci jen jedny slušné kalhoty a tak se v chození do školy museli střídat. (O tom, v čem chodí do školy dnešní mládež, zase jindy…)

A jak nám vysvětlili W+V+J, šaty prostě dělaj člověka.

Stejně, jako se lidé dělí na vínaře a pivaře, milovníky psů a milovníky koček, nebo kuřáky a nekuřáky, dělí se také na milovníky secondhandů a na ty, kteří by tam nikdy nevkročili (dokud jsem se s takovým člověkem nesetkala, nikdy mě to nenapadlo).

Sekáčů existuje několik druhů.

1. Hrabárny

Místnost plná stolů a košů naplněných všemožným zbožím. Tady seženete všechno. Pokud si to vyhrabete. Když budete vytrvalí, narazíte na opravdové skvosty. Většinou ne za víc, než 10 Kč.

http://www.formann.cz/zlatniky-hrabarna

V ČB je to třeba Megasekáč U Slona ve Vrátě. Některé zboží platíte na kusy, jiné na váhu. 


2. Střední proud

Ideální, když potřebujete něco v dobrém poměru cena : výkon. Oblečení lepší kvality i vzhledu. Většinou do 100Kč.

Pro mě je to v ČB třeba Broukárna.


http://www.rave.cz/clanek/13770/second-hand-reseni-nejen-v-krizi/3. Luxus sekáče

Ty si hrajou snad ještě na něco víc, než obchody, ve kterých se oblečení prodávalo původně. Oblečení řádově za stovky korun.

V ČB např. Top second hand v Nové ulici.

 

Sekáče taky představují naději pro ty, jejichž peněženka je tenčí, než ostří tupého nože. Jsou to nejen studenti, ale třeba i maminky na rodičovské. Ale především jsou sekáče rájem módních fajnšmekrů. Za pár korun tady seženete nejen nesériové oblečení a boty, ale i hračky nebo doplňky do domácnosti, či pěkné látky pro vlastní výrobu. Taky do některých můžete prodat vlastní nepotřebné věci a trochu si přivydělat.

Věci zakoupené v sekáčích mají mnoho kouzel. Předně je to jakýsi proces recyklace. Zboží, které již jednou bylo vyrobeno a je stále použitelné, má ještě naději na dalšího majitele. A hlavně – je to oblečení s příběhem. Kdo ho asi kdysi nosil? Proč už ho nechce? Jak se dostalo zrovna sem…?