Čokofest o víkendu osladí Výstaviště

cokofestO čokoládě a jejích blahodárných účincích jsme už na Svrapu psali v článku o Muzeu čokolády a marcipánu, ve kterém jsme doporučovali vyrazit se namlsat do Tábora. Tentokrát kvůli vybraným dobrůtkám ani nebudete muset vytáhnout paty z Budějovic. Od pátku do neděle se totiž na Výstavišti koná Čokoládový festival. A sladké menu, které nabízí, vypadá víc než lákavě.

Čokofest je největší sladká událost v ČR, která od začátku října až do dubna příštího roku bude brázdit republiku s čokoládou všeho druhu a z celého světa. Tento víkend má na programu zastávku v Českých Budějovicích. A co víc si v tomhle sychravém počasí přát, než možnost nacpat se hromadou lahodné čokolády, že? A že jí na Výstavišti bude opravdu dost.

Stejně jako v táborském muzeu se návštěvníci Čokofestu můžou těšit na rozsáhlou výstavu historie čokolády. Ale nebojte se. Čokoládu tam neuvidíte jen za sklem. Naopak. Program Čokofestu bude především o ochutnávání, zkoušení a poznávání. Připraven bude bohatý stánkový prodej, degustace, kulinářské workshopy a nejrůznější vystoupení pro děti i dospělé.

Ovoce v čokoládě.

Ovoce v čokoládě.

Kromě klasických pralinek nebo horké čokolády bude k ochutnání i řada specialit jako například čokoládové pivo! A že sladký svět čokolády nezná hranic, ukáže i mnoho dalších výrobků, které nejsou jenom k jídlu, ale dají se například mazat na tělo v podobě kosmetiky nebo mazat na plátno a posloužit ke vzniku netradičních uměleckých kousků.

Vstupenky budou k dispozici přímo na místě za pouhých 50 Kč a to se vyplatí 🙂

ČOKOLÁDOVÝ FESTIVAL 2016/2017

 1. – 13. 11. Plzeň (KD Peklo)
 2. – 20. 11. Brno (FoodPark)
 3. – 27. 11. Ostrava (Černá Louka)
 4. – 11. 12. Znojmo (Dukla)
 5. – 22. 1. Zlín (Sportovní hala)
 6. – 29. 1. Liberec (OC Nisa)
 7. – 12. 2. Olomouc (OC Šantovka)
 8. – 26. 2. Teplice (OC Galerie)
 9. – 19. 3. Mladá Boleslav (OC Bondy)
 10. – 26. 3. Karlovy Vary (OC Varyáda)
 11. – 9. 4. Jihlava (OC CityPark)

Text: Terka Vlasatá