Deset důvodů, proč je super mít doma pséka (rozuměj psa)

Kulich_11. Vítač obecný:
Pejsek vás vítá vždy, když přijdete domů a tak alespoň někdo má z vašeho příchodu upřímnou radost! Navíc je mu vcelku jedno v jakém stavu dorazíte a jestli je to ve čtyři ráno nebo ještě později – s vrtícím ocáskem se na vás vždy vrhne a zasype vás psími polibky. Kdežto vaše drahá polovička zřejmě nesrší dobrou náladou, když se sotva trefíte do dveří.

2. Kámoš pro každou akci a lumpárnu:
Pokud máte pejska dobře vycvičeného a přivyklého, dá se s ním podnikat téměř vše a tak máte parťáka do každé sebevíc potrhlé akce. Nevadí mu nepohodlí, špína ani jiné nepříjemnosti spojené s cestováním přírodou. Pokud tedy nemáte gaučáka, ten by z toho přehršle vzduchu a nedej bože bláta mohl mít mírný šok. J Když navíc uděláte čtyřnožci cestovní pas, hranice už pro vás nic neznamenají…

3. Balič:
Pokud chcete sbalit nějakou holku nebo kluka a nevíte, jak zapříst nezávaznou konverzaci, pošlete na ní svého psa. Na povel „šupák“ většinou rozumí každej hafan a tak můžete od omluvy za to, že na ní ten váš chlupatý nevychovanec štěká, přejít k pozvání na kafe. Má to ještě jednu výhodu, okamžitě zjistíte, jaký má váš vyvolený či vyvolená přístup ke zvířatům. Pokud začne ječet na celé kolo a nebo nadávat, radši rychle pryč. Ono totiž vcelku sedí, že kdo nemá rád zvířata, nemá rád ani lidi. Fakt!

4. Miluje vás bez výhrad
I když se ráno vzbudíte a vypadáte jako strašák do zelí, ať jste nemocní a z nosu vám tečou nudle a nebo na sobě máte ty nejděsivější vytahané tepláky s ještě vytahanějším svetrem, jemu je to jedno! Není nic, co by jeho lásku k vám nějakým způsobem změnilo. Kdyby se to tak dalo říct o našich partnerech…:)

Kulich_2

Kulich v akci

5. Můžete mu říct úplně všechno:
Viz předchozí bod. Ochotně si vyslechne všechny vaše stesky a nikdy ho tím nezačnete nudit. Ať už jsou to vaše problémy s přítelem, s rodiči a nebo jen nevíte, co si zrovna máte vzít na sebe. Vyslechne vás a ještě bude vědoucně kroutit hlavičkou, jako by říkal „No to snad není možné!“

6. Sní cokoliv:
Hodně psů by se dalo nazvat „chodícím odpaďákem“, sní totiž úplně vše, co vidí a ani to nemusí být zrovna dvakrát poživatelné. Ze své zkušenosti s Kulichem vím, že je schopný pozřít olivy, kyselé okurky, česnek s cibulí, ale třeba i klacky (a vážně je polykáJ). A tak pokud se vám zrovna dvakrát nevyvedla večeře, on jí rozhodně nepohrdne a co je super, nikdy nemá milion připomínek a keců k tomu, co mu naservírujete (na rozdíl od mužů, že?:)

7. Naučí vás zodpovědnosti:
Musíte ráno vstát za každé situace a jít ven, i kdyby trakaře padaly a nebo jste měli tu největší kocovinu v životě. A odpoledne to samé a večer taktéž. Navíc musíte myslet na žrádlo, veterináře a jiné starosti. Najednou se musíte zajímat taky o někoho jiného než o sebe. Takové štěňátko je skoro jako dítko…jen ho teda nemůžete někam zavřít, když už na to nemáte nervy a na chvíli utéct, to se s dítětem prý tak úplně nedoporučuje.

8. Je s ním sranda:
Nedovolí vám, abyste se chvíli nudili, když zrovna nespí, má potřebu vás otravovat, nosit vám míček a nebo jiné hračky a snaží se všemožně připoutat vaši pozornost. Jako štěňátko se o to navíc pokouší zajímavým způsobem, třeba si pohraje s botama a nebo jinou vaší oblíbenou věcí. Ale dá se na něj zlobit, nahodí psí pohled a jste bezmocní…

9. Přinutí vás uklízet:
Se psem se obvykle pojí psí chlupy (pokud teda nemáte hambatého naháče) a ty se po čase začnou v pokoji vršit a pokud byste do ruky nevzali občas vysavač, asi se v nich za chvíli utopíte. A navíc, není to moc estetické a nosíte to si všude sebou. Po čase by si u vás návštěva bála i sednou, protože by po chvíli ani nebylo znát, jakou barvu má její halenka nebo kalhoty.

10. Je to ten nejlepší přítel člověka:
Prostě a jednoduše, nejen z výše řečeného plyne, že pes je ten nejlepší kámoš, na kterého se můžete spolehnout a bude vás mít vždycky rád. Těžko se tohle dá říct o lidech…

PS: podle mého názoru a zkušeností musím říct, že u pejsků z útulku je tohle vše intenzivnější! Sice nevděk vládne světem, ale ne tím zvířecím.

S pozdravy od Kulicha Markéta Veselá