Do Budějic za Vámi přijde celý svět!…

Díky tomu, že jsou České Budějovice městem univerzitním, tedy studentským, stává se z něj zároveň místo velmi mezinárodní. Každoročně do Budějic zavítá poměrně značný počet studentů ze všech koutů světa. Ať už díky programu Erasmus nebo v rámci různých zahraničních stáží. Někteří z nich zůstanou i na delší dobu a Budějovice se pomalu stávají jejich druhým domovem. Několik takových lidí z různých zemí dlouhodoběji žijících v Českých Budějovicích, kteří mají ve většině případů aspoň něco málo společného s Přírodovědeckou fakultou, se stmelilo a vytvořilo uskupení, které si říká Casa del Mundo. Aby se cítili v České republice jako doma, snaží se poznávat místní kulturu a naopak nás seznamovat s kulturou jejich domovů. Rozhodli se pořádat různé akce, kde se budou potkávat lidé různých národností a zkrátka – „have fun“!

Pojďte hrát a nezlobit!Pojďte hrát fotbálek s celým světem!

Nejaktuálnější událostí, kterou spolek Casa del Mundo pořádá, je turnaj ve stolním fotbálku. Hrát se bude každé listopadové pondělí na 2 „hřištích“ – v Hammond Café a Singer pubu. Zúčastnit se může každý, kdo má chuť a odvahu. Stačí se zapsat do registrační tabulky, kterou najdete na odkazu: https://www.facebook.com/events/601152006660829/. Hlásit se můžou jak kompletní dvojice, tak jednotlivci. Osamělí hráči se pak libovolně poskládají do týmů. Registrovat se můžete ještě do 15. října, ale tento deadline bude pravděpodobně ještě prodloužen. Soutěžit se bude samozřejmě o vítěznou pozici, ale také o tu naprosto poslední (velmi čestnou samozřejmě). Ceny pro vítěze přislíbil minipivovar Beeranek, takže se máte na co těšit! Důležité je také poznamenat, že fotbálek se bude hrát zadarmo!

koncert skupiny FutrálY v klubu Highway 61 (foto: Káťa Bílá)

koncert skupiny FutrálY v klubu Highway 61 (foto: Káťa Bílá)

Nejenom: „Co Čech, to muzikant!“  

Členové spolku Casa del Mundo mají mezi sebou nejenom skvělé hráče fotbálku, ale taky velkou spoustu muzikantů.Ti spojují své síly a nadšení hned v několika hudebních tělesech. Koncerty těchto uskupení jsou tedy také samozřejmě součástí jejich akčního programu. O konkrétních datech Vás budeme určitě informovat v našem svrapím kalendáři. Můžete se těšit, jak na klidnější akustická vystoupení v podání skupin Petit comité a Calm storm, tak i na živelnější performance veselého uskupení FutrálY. Každé pondělí pak můžete většinu z nich potkat v Hammond Café, kde se pravidelně scházejí k takovému tomu malému hospodskému hraní.

Movie nigts

Další kulturní aktivitou tohoto spolku je promítání filmů. Pro tento akademický rok bylo vybráno téma Hudba a promítat se bude vždy každou první středu v měsíci v jedné z výukových místností jazykové školy Aslan. Na programu jsou jak filmy zahraniční, tak i filmy české (s anglickými titulky). První promítání s největší pravděpodobností vypukne 5. listopadu. Opět platí: Sledujte náš kulturní kalendář.

A dál?…

Kromě zmiňovaných počinů plánuje Casa del Mundo ještě například výstavu fotografií, která by měla seznámit veřejnost s prací vědců na Přírodovědecké fakultě. V neposlední řadě by také mělo dojít na různé kulinářské večírky, včetně nějakého toho kuchařského workshopu. Takže pokud chcete vědět, jak připravit domácí italské těstoviny nebo španělskou tortillu, snad již brzy budete mít možnost si to vyzkoušet a naučit.

O všech plánovaných akcích se dozvíte na facebookových stránkách: https://www.facebook.com/casadelmundoCB a taky ve svrapím kalendáři.

autor článku: Isa Okřinová

  • Alex

    Pekny prace Isa,great work,that s a good begining. Alex