Doodles – restaurace v americkém stylu

OLYMPUS DIGITAL CAMERAProtože tipů na kavárny, restaurace a hospůdky není nikdy dost, přinášíme vám další krátké poreferování o novém budějovickém podniku. Tentokrát jsme si posvítili na stylovou americkou restauraci Doodles, která v Budějovicích funguje teprve od prosince loňského roku. Doodles láká na americké speciality a příjemné prostředí stylizované do rock’n‘rollových 50. a 60. let minulého století.

Vyzkoušet novou americkou restauraci Doodles jsme vyrazili v neděli, kdy se Budějovice pravidelně mění v město duchů, takže najít volné místo k sezení nebyl nejmenší problém, přestože kapacita stolů v Doodles je poměrně omezená. Restauraci najdete v ulici Plachého v centru města, jen pár kroků od náměstí. Ačkoliv se Doodles zvenčí tváří velice nenápadně, uvnitř na vás čeká docela jiný svět.

Retro interiér je vyšperkovaný do nejmenších detailů, přesto nepůsobí nijak křečovitě, ale skutečně máte pocit, že jste si odskočili do zlatých padesátých. Sladěný design i výzdoba perfektně imituje prostředí klasických amerických podniků, kde vám kávu dolévají, jak si poručíte, a kde vás obslouží hezké servírky ve stylovém stejnokroji. Retro dojem dokonává hudební pozadí. Jestliže u mě Café Datel propadl v hodnocení prostředí a interiéru, pak Doodles získal v tomhle směru nejvíce bodů.

burgerKromě stylového interiéru Doodles samozřejmě nabízí také klasické menu amerických bister a restaurací. V jídelním a nápojovém lístku najdete typická jídla, jako jsou burgery, steaky, křidýlka nebo třeba lívance a vafle. Restaurace ve všední dny otevírá už v osm hodin, takže si sem můžete zajít na vydatně nezdravou americkou snídani. Vedle amerických jídel si tu můžete vybrat i z široké nabídky speciálních amerických piv, domácích limonád a mléčných koktejlů. Chybět samozřejmě nesmí ani klasická překapávaná káva, kterou vám obsluha dolije dle libosti (bezedný hrnek).

Asi jedinou, za to celkem podstatnou, nevýhodou Doodles jsou ceny. Pokud se tam budete chtít najíst a dát si k tomu i něco k pití, počítejte s tím, že pro vás bude velký problém se s útratou vejít do dvou set. Ceny burgerů se pohybují od 125,- do 145,- Kč. Abyste se najedli dosyta (teda alespoň pánové 🙂 ) musíte si připlatit ještě za přílohu, která stojí od 35,- Kč výš. K tomu si připočítejte cenu za pití. A pokud se trefíte do toho nejdražšího jako já, za pivo dáte až 85,- Kč.

I když jsem za svoji návštěvu nechala v Doodles „majlant“, což z téhle recenze dělá nejdražší článek, který jsem kdy psala 🙂 , myslím, že jsem tam nebyla naposled. Kromě prostředí, které mi učarovalo, jsem byla spokojená i s kvalitou jídla, pití i obsluhy. Takže až si za pár měsíců zase našetřím, půjdu svoje úspory utratit do Doodles 🙂 .

A co vy? Už jste novou americkou restauraci vyzkoušeli?

Text: Terka Vlasatá

Foto: Terka Vlasatá a Doodles

  • .&rew

    Do Doodles chodím strašně rád. Jídlo mají dobré a i velký výběr pití. Pravda, ty ceny jsou krapet vyšší, ale když tam člověk chodí občas, tak je to v pohodě. 🙂 Zatím jedny z nejlepších burgerů, co jsem jedl.

  • Míša Hradecká

    V porovnání s klasickými cenami za domácí burgery, jsou ceny naprosto průměrné, a doodles úplně miluju už jsem tam stihla být 6x za půl roku a rozhodně u toho nekončím… vždycky se dobře najíme a když odcházíme máme dobrou náladu..