Festival pouličního umění oživí ulice Českých Budějovic

header fbBuskers fest je festival pouličního umění, který probíhá v ulicích Českých Budějovic již šestým rokem. Pořádá ho občanské sdružení Hukot CB, z.s. Letošní ročník bude probíhat 5 dní od 20. do 24. června 2016. Na deseti místech přímo v centru města budou mít návštěvníci možnost vidět na 200 umělců z tuzemska i ze zahraničí.

Od pondělí do pátku budou probíhat různá vystoupení přímo v ulicích města. Kolemjdoucí i návštěvníci si budou po celý týden vychutnávat hudební a divadelní vystoupení, poezii, akrobaty, tanečníky a různé umělecké performance. Na čtvrtek je ve spolupráci s místními obyvateli připravena sousedská slavnost v Plachého ulici s názvem Plachanda Open a v pátek festival zakončí celodenní open air na Sokolském ostrově. I když je program skoro hotový, stále mají buskeři i jiní umělci možnost se přihlásit a stát se tak součástí největšího festivalu pouličního umění v Česku. Stejně tak organizátoři shánějí dobrovolníky, kteří by pomohli s přípravou festivalu v době jeho konání. V případě zájmu mohou zájemci organizátory kontaktovat na e-mailu: buskersfest.budejovice@gmail.com.

A na co se letos návštěvníci mohou těšit, prozrazuje dramaturg festivalu Petr Znoj: „ Každé vystoupení bude určitě stát za to, proto doporučuji svědomitě prozkoumat program, ale kdybych měl něco vypíchnout, tak bych rád návštěvníky pozval na sousedskou slavnost, která proběhne ve čtvrtek v Plachého ulici, kde se budou prezentovat místní obchůdky a k tomu bude probíhat kulturní doprovodný program pro děti i dospělé a v pátek na Sokolský ostrov, kde se už od 14h uskuteční open air na kterém vystoupí třeba skupina Vltava, která představí svojí novou desku nebo písničkář Xavier Baumaxa.

 

Tisková zpráva