Grubhoffer a Šoch chtějí být rektoři

pedagogicka_svrapSVRAP.cz už má tak dobrou pověst, že se nás někteří blogeři dokonce ptají, zda jsou jejich články dobré:) Jeden takový článek se nám dostal do rukou včera večer a týká se horkého tématu představování kandidátů na funkci rektora. Zhodnocení, zda stojí za to, necháme na Vás:), protože, světe div se, dokonce jsme na něj získali i právo k publikování, takže nás snad EF ani neobviní z plagiátorství a nepostaví před disciplinární komisi. Tak tedy, jak to včera v kostce celé bylo? Ale upozorňujeme, čtení je to na vlastní nebezpečí, článeček je to kontroverzní, blogerský a asi není pro každého… 🙂

(UPOZORNĚNÍ: Čtení na vlastní nebezpečí! Článek obsahuje spoustu gramatických chyb a stylistických nedokonalostí.)

Narvanej Bobík a dvě prezentace v pépétéčku. O čem bylo představení kandidátů na rektora JU?

Takže jedem v rychlosti. Na začátku proběhly dvě prezentace, jsou nahrané na stránkách JU – tady je Grubhoffera, tady je Šocha. Kdo jsou si jde přečíst v jejich CV – tady je Grubhoffera, tady Šocha. Kandidáti nám představili své vize, hodnoty pro období 2016 – 2020. Proběhlo krátké kolečko dotazů na protikandidáta a pak přišly na řadu dotazy z publika.

Takže – nějaké frky…

Frk no. 1 – Je nutné zveřejňovat ceníky certifikátů!
Pohodovou atmosféru rozsekl Grubhoffer hned na úvod, kdy si rýpnul do Šocha kvůli ceně Excelence pro Hnojárnu. Inu Hnojárna dostala nějakou cenu – všichni víme jak to s těmi certifikáty a razítky je. Grubhoffera zajímala hlavě cena certifikátu, která nám bohužel zůstala utajena. Šoch bleskurychle popřel jakýkoli honorář. To vše za aplausu publika a výkřiku „fůůj“ v sále.

Každopádně to trošku uvolnilo atmošku a začlo rejpáníčko

Frk no. 2 – Grubhoffer řídí centrálně, jako komouš!
Šoch má ovšem pro strach uděláno a nenechal se zastrašit. Grubhofferovi vytknul, že řídí JU příliš centrálně a neohlíží se na přáníčka a prosbičky fakultiček. Na to Grubhoffer kontruje upřímným smíchem, že demokracie je mu svatá. Následuje krátká přednáška o strategickém řízení podniku (teda univerzity).

Frk. no. 3 – Šoch má rád funkce a je vyčůranej!
Šoch ten jede! Už dvě volební období šéfuje Hnojárně a teď chce potřetí! ALE…

Funkci děkana může tatáž osoba vykonávat na téže fakultě nejvýše dvě po sobě bezprostředně jdoucí funkční období.“ (zákon o vysokých školách)

Jenže Šoch si mezi prvním a druhým obdobím dal 3 měsíce dovču, takže se to „NEPOČÍTÁ“. Tenhle kandidát je prostě třída.

Frk. no. 4 – JU nebude na FEJSBŮŮKU!
V otázce marketingu mají klucí taky jinou představu. Šoch by nejradši zrušil fejsbučik i tvíítr. Prej je oddělení marketingu „předimenzované“. Jo, taky jsem si to slovo musel googlit. Něco ve smyslu, že jich je tam jak … hodně:)

Radši by přihrál pár duší do sekce pedagogická činnost. To Grubhoffer nesouhlasí – má rád lajky a v příštím období založí i instagram!

Frk. no. 5 – Šoch je manažer, umí delegovat!
Papalášstvo z řad senátu už vyčerpalo munici na otázky. Na řadě je prostý lid. A hned mezinárodně. Paní P. (pracovní název) se ptá „jak vyšleme víc študáků ven a jak jich dostaneme víc sem?“ Šoch zkušeně: „Vy to děláte tak dobře, že budete prorektorka i za mě a nechám to na Vás.“ No takže cajk. Co říkal Grubhoffer? Nevím, byl jsem uchvácen odpovědí.

Frk. no.6 – SUD láká na představení O pejskovi a kočičce.
Majda, co nám již léta rozdává kupóny do divadla (díky Majdo), vznáší dotaz. Nejdřív chválí Grubhoffera, že je podpora divadla super a ptá se jestli to bude super i v příštím období. Může odpovědět i Šoch.

Grubhoffer říká, že to bude super i nadále, protože studenti jsou priorita. Šoch taky a hned si přihodí – „však my s vámi spolupracujeme jako Hnojárna už nějaký ten pátek.“ Majda si však nevzpomíná. Inu Šoch si spletl divadlo. FÓOOPÁÁÁ.

Frk. no.7 – Žádná kára v kampusu!
Jak to bude v kampusu s parkováním? No Grubhoffer postavil parkoviště pro 100 vyvolených, ale Šoch by raději celý barák. Bohužel nejsou chechtáky. Všem studentům doporučuji pravidelný trénink chůze a k Vánocům holinky. Kampus dostane závoru. Wait for it…

No a jsme u konce. Bolelo to moc? Celkem kvalitně strávené odpoledne, atmosféra v sále byla klidná, setkání netrvalo více jak 2,5 hodiny. Jako vítěze diskuze hodnotím Grubhoffera, ale to nejdůležitější je teprve před námi. Volba.

Autorem článku je „senátor“ za Ekonomickou fakultu Lukáš Chládek.

http://chladas.wz.cz/

PS: Gramatické chyby mi napište do komentářů #korekturazdarma

Názory redakce SVRAP.cz se nemusí shodovat s názory autora článku. Úpravy pro SVRAP.cz provedeny se souhlasem autora.