Haute couture

Oblečení, šaty, vohoz, hadry, oděv, oblek, roucho…prostě a jednoduše říkejme tomu jakkoli, je to něco, s čím se chtě nechtě setkáváme každý den. Pro někoho nutné zlo pro jiného vášeň, ale jelikož nám společnost a mnohdy i počasí neumožňuje chodit jako Adam a Eva, tak se pokusíme na ty naše fíkové listy podívat trochu více zblízka. Náplní této rubriky tedy bude jednoduše řečeno “móda”, kterou potkáváme na našich ulicích. Nebudeme si nic nalhávat, tvrzení “šaty dělaj člověka” má v dnešní době nevyvratitelnou hodnotu. Nechceme si hrát na žádnou módní policii (dobrá, trochu možná ano, ale budeme jistě velmi tolerantní a nekritické a nebudeme si léčit vlastní komplexy:))

Momentální stav je totiž poněkud neutěšený, všude kolem jen šeď, nuda a rifle, rifle…a pro změnu rifle (nutno podotknout, že trpíme mírnou riflefobií a trauma máme i z rošlapaných válenek). Je otázkou, proč v oblékání vládne strach z pozornosti a unifikace?

Naši ideální představu o světě vám zde budeme servírovat jednak v podobě článků a samozřejmě i v názorných ukázkách, na kterých se pokusíme ilustrovat, že “cool” není synonymem pro styl a ani skrývání za značkami nemá s originálním přístupem nic společného. Módě ZDAR!