Hokej v Českých Budějovicích byl, je a naštěstí i bude

Pivo patří k Čechům jako patří borovička ke Slovákům. Hospodské debaty o tom, které je chutnější, které je levnější a zkrátka které je nejlepší, jsou u nás naprosto běžnou ale v mnoha ohledech nevinnou záležitostí. Letošní léto se v Českých Budějovicích konal spor o pivo v trochu jiném měřítku. Spor, který rozhodl o tom, že se v příští sezóně v Českých Budějovicích nebude hrát extraligová soutěž. Hokej z Budějovic ale naštěstí nezmizí úplně.

Českobudějovická hokejová tradice sahá 85 let nazad a kvůli neshodě sponzorů a vedení klubu se tahle tradice letos málem přetrhla. Základním problémem byl střet zájmů pivovarů Radegast a Budvar. Licenční podmínky extraligy zavazovaly klub vůči tomu prvnímu, smlouva města s Budvarem zase vůči tomu druhému. Město jako vlastník budějovické arény bylo pro zachování extraligy v Budějovicích ochotné s Budvarem smlouvu rozvázat, ale vedení klubu z finančních důvodů tuhle variantu odmítlo a rozhodlo se extraligu i s téměř celým týmem přesunout do Hradce Králové.

foto-065-300x225

Na hokej v Českých Budějovicích budeme moct chodit dál.

O zachování hokeje v Českých Budějovicích se bojovalo celé léto. Budějovičtí hokejisté i fanoušci se odmítali smířit s tím, že by se hokej v Budějovicích vůbec nehrál a přes léto usilovali o hokejovou licenci první nebo alespoň druhé ligy. S definitivní platností se o budoucnosti budějovického hokeje rozhodlo až 21. srpna. Společnosti CB Hokej 2013 ve vedení s Radkem Bělohlavem a Romanem Turkem se podařilo získat licenci od prvoligového Hradce Králové a povolení hokejového svazu hrát druhou nejvyšší hokejovou soutěž.

Obnovený klub s názvem HC Motor České Budějovice založil kádr na jihočeských odchovancích v čele s kapitánem Alešem Kotalíkem. Tuto středu odstartovali budějovičtí hokejisté novou sezónu na domácím ledě proti Havlíčkovu Brodu. Utkání předcházel pochod hokejových fanoušku městem na oslavu pokračování hokejové tradice. Domácí celek i přes bouřlivou atmosféru zaplněného stadionu na Rebely nestačil a prohrál v úvodním utkání 0:3. Uvidíme, jak si povede Motor v dalších kolech.

Přejme mu hodně štěstí a brzký návrat do extraligy!

Text a foto: Terka Vlasatá

  • Lojza Adamčik

    Všichni to sou nýmandi. Nýmandi!!!