Hudební jaro v Budějcích aneb na co se můžete těšit

monkeyAž budete potřebovat protáhnout údy a rozhýbat těla po dlouhé a pochmurné zimě, mám tu pro vás pár tipů, jak na to. Zacvičit si budete moct například s Tata Bojs, B-Complexem, Monkey Business a dalšími. Pro bližší info čtěte dál.

Pro všechny hibernanty, kteří se na jaře chystají vylézt z pelechů po dlouhé nečinnosti s nově nabytou energií a ještě nevědí, kde ji uplatnit, stejně jako pro ty, kteří plynule přecházejí ze zimního na jarní koncertní režim, je tu několik pozvánek do budějovických hudebních doupat.
O většinu zajímavého programu, který nás na jaře čeká, se postará Café Club Slavie. Jeho bohatý program odstartuje funky nářez v podání Monkey Business. Speciální klubový koncert odehrají Monkey Business 8. března, ale pozor! Kvůli omezené kapacitě klubu, bude na akci k dispozici pouze 200 lístků. Takže pokud chcete na Monkey Business vyrazit, zajistěte si vstupenku včas.

b-complex15. března do Slavie dorazí slovenská hvězda drum’n’bass, která si říká B-Complex. Pokud vyznáváte tenhle hudební styl a z nějakých nepochopitelných důvodů jste na B-Complexovi ještě nebyli, určitě si jeho vystoupení nenechte ujít. Mladická dravost a vyzrálý talent jsou přesně to, co řadí B-Complexe mezi špičku DNB scény, kde má už delší dobu své nezastupitelné místo.
Pro všechny vyznavače nezávislé hudební tvorby tu mám pozvánku na koncert Jamese Harriese, který se koná 19. března v Café Hostel. Rodák z Manchesteru James Harries žije a působí v Čechách už dvacet let, a i když si možná myslíte, že jste jeho jméno nikdy neslyšeli, pravděpodobně tomu tak nebude. Jeho iniciály naleznete pod některými písněmi k filmům Lidice, Bobule nebo třeba Snowboarďáci. Navzdory těmto komerčním podnikům nezní jeho hudba mainstreamově a nejlépe se hodí do komorního prostředí hudebních klubů. Podle zpěvákových vlastních slov by se dala popsat jako hudba více stylů, kam řadí jazz, rock a country.
tatabojsDalší pozvánka je znovu do Café clubu Slavie. V druhé půlce dubna zde chystá akustické vystoupení kapela Tata Bojs. Kluci z Hanspaulky, kteří jsou proslavení svou živelnou formou vystupování, tentokrát zpomalí a předvedou své největší hity v akustické podobě. V minulých letech jsme se u Tata Bojs setkali s něčím podobným, když vyrazili na akustické turné s Ahn Triem, třemi vynikajícími korejskými hudebnicemi Angello, Luciou a Mariou. Zda se k nim Ahn Trio přidá i v Budějovicích, zatím kapela nenaznačila.

Autor: Terka Vlasatá