HVĚZDA BETLÉMSKÁ???

pozvánka - HVĚZDA BETLÉMSKÁ

pozvánka – HVĚZDA BETLÉMSKÁ

Drazí přátelé,

dnes budu velmi stručná, protože bych Vás nerada zahltila spoustou informací o tématu, jemuž bude věnována celá odborná přednáška, na kterou Vás tímto srdečně zvu. Jmenovitě jde o přednášku HVĚZDA BETLÉMSKÁ ???, která se bude konat ve čtvrtek 5. března 2015, v 17.00 hod., ve Wortnerově domě v Českých Budějovicích.

Tuto přednášku povede sama Ing. Jana Tichá, ředitelka Hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích.

Dobré je zmínit, že pokud se rozhodnete na přednášku zavítat, tak nebudete muset platit žádné vstupné, neboť vstup na celou akci je volný. Lepší zprávu už bych Vám snad ani nemohla zprostředkovat, protože když přijdete, tak nezaplatíte ani symbolickou korunu a v momentě, kdy budete odcházet, budete navíc nesmírně obohaceni (myšleno o vědomosti) .

Zde ještě pár vět k přednášce, abyste si mohli udělat lepší představu o jejím průběhu a nešli jste do toho, tak říkajíc, naslepo.  Přijďte a dozvíte se mnohem více 😉

HVĚZDA BETLÉMSKÁ???

Nebeské znamení, které bylo z pohledu Bible, astronomů, astrologů, historiků, teologů a umělců zkoumáno po mnohá staletí. Hvězda betlémská byla opakovaně zmiňovaná už v Matoušově evangeliu. Avšak jednalo se o viditelný astronomický úkaz, astrologický symbol, “pouhý” literární obrat nebo dokonce zázrak? A měla něco společného s Halleyovou kometou? Pomohou nám najít pravdu moderní výpočetní metody? To vše a mnohem více na ne přednášce Hvězda Betlémská??? Přednáška je doplněna mnoha vyobrazeními betlémské hvězdy od raně křesťanského umění až po současnost.

 

 Verča Polnická

Zdroje : https://www.facebook.com/ajgcz?ref=hl