I léto má své stinné stránky

markétino létoV úterý nám začal podzim, takže není nic aktuálnějšího, než začít prudit s Vánocemi nebo s létem. V dneším článku si na SVRAP.cz vybíráme to léto… 🙂 Všichni se vždy těšíme na léto, které už odmalička máme spojené s prázdninami a pohodou a především teplem, koupáním a jinými radostmi. Jenže najde se i pár věcí, které zase tak příjemné nejsou. Které nám naopak otravují život a pak si člověk říká, jestli ta zima není přece jen lepší. Tak snad nám ten konec léta nebude až tak vadit…

 

 

Cesta MHD
Když je venku teplo, můžete vzít jed, že v tramvajích a podobných „přepravkách“ bude ještě tepleji. K tomu připočtěte tak dvakrát překročenou kapacitu vozu a máte z toho príma saunu! A to vše v ceně obyčejného jízdného, no neberte to! O tom, že ne všichni znají deodoranty raději pomlčím!Výjimkou je samozřejmě metro, kde pro změnu mrznete a málem vás to odfoukne pryč. Na angínu naprosto ideální! No a když půjdete pěšky, tak vás skolí úžeh. Takže sečteno a podtrženo, nejlepší je zůstat doma…a nebo u vody.

Propocené svršky a nebo i spodky?
Z domu vycházíte krásně upravení, navonění, ale jen co strávíte chvíli venku, makeup se vám roztéká po tvářích, účes plyhne a na šatech se dělají mokré koláče. Po parádě je tak vcuku letu, ale nedá se nic dělat. Do práce či na jiné veřejné místo těžko půjdete v plavkách…nahoře bez! I když si myslím, že jistá část populace by to určitě přivítala.

Včely a jiní příjemní obletovatelé
Dáte si pití a jsou tam, dáte si zmrzlinu a jsou tu, dáte si meloun a rovnou můžete vzít nohy na ramena. Řeč je o hmyzu, který stejně jako my, miluje sladké pochutiny a nejradši se v nich přímo koupe. Tyhle potvůrky navíc mají pěkně nebezpečná žihadla a když to náhodou odnese váš jazyk, je po srandě (ale po včele taky:).

Venku je hezky!
Tenhle bod sice na první pohled nevypadá, že by vám měl otravovat život, ale pokud zrovna sedíte v kanclu a vyhřívat se můžete leda tak za oknem, sluníčko vás nepotěší. Stejně tak pokud se učíte na podzimní termín státnic a nebo na zbylé zkoušky, které vás čekají v září. Já pořád říkám, že tak od 28 stupňů víš už to člověku prostě nemyslí a nebo myslet nechce. A lámat to přes koleno? To se v létě nehodí.

Plavky
Tak zase po roce nás čeká to, na co se většina smrtelníků příliš netěší, ukazovat své „sejraté“ tělo na odiv ostatních. Vaše bílá kůže přitahuje pozornost a odhaluje v plné kráse celulitidu, křečové žíly a jiné okrasy těla (u mužů pivní pupky alias „milany“). Pomalu ale jistě se tak doberete předsevzetí, že příští rok to bude lepší, že začnete cvičit a jíst zdravě…no prostě ty plané sliby, které si dáváte každý rok. Ale třeba se jednou zadaří!

Dovolené, prázdniny
Jednak mají v hodně obchodech, ordinacích a jiných zařízeních volno, zrovna když je nejvíc potřebujete a nebo vás vytáčí kamarádi a kolegové, kteří na facebook dávají fotky z exotických letovisek, kde zrovna jsou. A vy akorát sedíte nad klávesnicí a snažíte se sepsat něco inteligentního (třeba článek pro svrap) a říkáte si, jak je to nefér a tak si v článku vybíjíte zcela nenápadně svou zlost 🙂

Sluníčko se nezdá
Festivaly a jiné akce pod otevřeným nebem jsou úžasné, ale když je zrovna ve stínu skoro čtyřicet stupňů celsia, tak alkohol stoupá do hlavy asi tak desetkrát rychleji, než obvykle. No a pak hledejte někde svůj stan, kámoše a nebo si pamatujte, kdy hraje kapela, kvůli které jste zrovna přišli/přijeli.

Ale i přes to všechno si pořád říkám, že je to lepší, než někdy klepat kosu…

Markéta z léta Veselá

PS: viz foto, i tak to může v červnu vypadat u moře:)))