Jak se odreagovat o zkouškovém? II Vyražte za kulturou

plákát 14Zkouškové je v plném proudu a nějakou chvíli ještě bude. Jak už jsem psala ve svém minulém příspěvku, s učením se to nemá přehánět a je třeba ho prokládat nějakou příjemnou činností. Mám tu pro vás dalších pár tipů, jak se o zkouškovém odreagovat. Tentokrát pro ně nepůjdeme daleko. Hned několik akcí, které proběhnou v Budějovicích během druhé půlky měsíce, stojí za pozornost. Věřím, že si vyberete.

Budějcká Benefice – beachvolejbalový turnaj a koncert

Sport a kultura v jednom? Tomu říkám ideální volba. Benefiční turnaj a koncert pořádaný občanským sdružením Budějcká Benefice, který proběhne tuto sobotu v Beach Areálu u Sportovní haly, je přesně tím, co vám dodá sílu do dalšího studia. Jedná se o celodenní sportovně kulturní akci konanou na podporu budějovického centra Bazalka. Turnaj v plážovém volejbale za účasti známých osobností vystřídá bohatý hudební program. Vystoupí například Marek Ztracený, Debbi nebo Eddie Stoilow. Výtěžek ze vstupného, které je 100 Kč, bude kompletně věnován centru Bazalka, jež je neziskovou organizací poskytující pomoc dětem s těžkým zdravotním postižením.

Burza hudebních nosičů

Vinyl

Vinyl

Hned další den v neděli 22.6. můžete vyrazit na burzu hudebních nosičů do mcFabrika. Tahle nevšední akce se v Budějovicích koná vůbec poprvé, tak by byla škoda o ni přijít. V dnešní době, kdy moderní technika vytlačuje staré dobré hudební nosiče, stále existuje spousta hudebních nadšenců, kteří na svoji sbírku CDéček a LP desek nedají dopustit. Pokud patříte k těm, co poslouchají hudbu už jen z mp3 přehrávačů a na poličkách se vám válí tuny nepotřených klasických nosičů, můžete jít udělat těmhle hudebním nadšencům radost a přinést do burzy vaše zaprášené desky. Jestli si naopak chystáte svoji kolekci desek rozšířit, burza je určitě tím pravým místem, kam vyrazit.

Divadlo Járy Cimrmana – Záskok

Divadlo Járy Cimrmana jistě netřeba dlouze představovat. Žižkovské divadlo zasvěcené géniovi a největšímu z Čechů Járovi Cimrmanovi nás baví svým nezaměnitelným humorem přes čtyřicet let. Do Budějovic přiveze žižkovské divadlo jeden ze svých nejpovedenějších počinů, hru Záskok. Představení o nešťastné premiéře hry „Vlasta“ má na programu DK Metropol ve čtvrtek 26.6. Podle informací na stránkách DK Metropolu jsou lístky na představení již vyprodané. Ale kdo chce, cestičku si vždycky najde 🙂 Pokud nepatříte mezi ty šťastlivce, kteří stihli předprodej, a o lístky opravdu stojíte, doporučovala bych nějakou z internetových diskuzí, kde se vstupenky často dají sehnat.

Buskersfest – festival pouličního umění

Buskersfest

Buskersfest

Poslední týden v červnu pak bude patřit čtvrtému ročníku festivalu pouličního umění. Po oblíbeném Budějovickém Majálesu si tak můžete užít další festival živé kultury zcela zdarma. 25. – 27.6. ulice města zaplní muzikanti, divadelníci, kejklíři a komedianti. Buskersfest se už čtvrtým rokem snaží zasadit o dobré jméno pouličního umění. ,,Cílem festivalu je alespoň na pár dní oživit ulice našeho krásného města a ukázat lidem, že pouliční umělci nejsou žádní žebráci nebo bezdomovci, ale naopak jsou ideálním oživením veřejného prostoru. Vzhledem k tomu, že v mnoha českých městech je pouliční umění omezováno a různě potlačováno, je náš festival vlastně takový velký happening na podporu buskingu (pouličního umění) v Česku a zároveň má lidem ukázat, že na pouličním hraní není nic špatného, ba naopak,“ objasňuje myšlenku festivalu jeden z pořadatelů Petr Znoj.

Program vyvrcholí pátečním open-airem na Sokoláku, kde mimo jiné vystoupí písničkář Xavier Baumaxa, bluegrassová legenda SemTam nebo skupina Garage a Tony Ducháček. Buskersfestu se ale může zúčastnit kdokoliv. Pokud máte zájem na festivalu sami vystupovat, ozvěte se organizátorům na jejich e-mail, který naleznete na internetových stránkách www.buskersfest.cz.

Kultuře zdar!

Text: Terka Vlasatá

Foto: Buskersfest.cz, Markéta Vlasatá