Jak se správně vybavit na festival?

Mighty Sounds 2012Jak všichni již dobře víme, příští týden je tady Majáles a i když se jedná o festival, který probíhá v rámci města a odpadá tak spaní ve stanu a podobné příjemnosti, je přesto zapotřebí se na tuto zábavu náležitě připravit, abychom si ji mohli užít opravdu dosyta!

TEPLÉ FUSKY

Na první pohled se zdá, že jaro je v plném proudu a meze už jsou dostatečně vyhřáté. Opak je však pravdou, a pokud se nevybavíte pořádnýma botama a ještě lepšíma fuskama do nich, začne vám být v noci pořádná zima a koledujete si o jednu moc príma nemoc – zánět močáku! Pod vlivem alkoholu se navíc na zimu lépe zapomíná a ani si nevšimnete, že na ten záchod chodíte nějak podezřele často…jen počkejte, až se druhá den vzbudíte. Není nad kocovinu okořeněnou pořádným čurymury! Teplo je holt základ…

DOSTATEK TEKUTIN

O ten se vždy velmi pečlivě postarají pořadatelé, avšak pokud se jedná o několika denní festival, je dobré občas to pivko nebo víno něčím proložit a nemám na mysli zrovna panáka vodky nebo něčeho podobného. Přece jen s kocovinou se špatně poslouchá hlasitá muzika…

Stejné je to i s jídlem: zajídat, zajídat, zajídat! Abyste si pak nemuseli vyčítat, že jste nejočekávanější koncert problinkali někde ve křoví.

POZOR NA PENÍZKY

Tento bod si lze vysvětlit dvojím způsobem, jednak pozor na to, kolik na festivalu utratíte (je tak snadné podlehnout svodům v podobě klobásky, výborného pivka a nějakého toho suvenýrku a za chvíli propaříte i peníze na obědy v menze a následující měsíc budete žít o rohlíku a vodě) a jednak pozor v tom smyslu, že čím větší festival, tím více kapsářů a podobných pochybných individuí (zvláště tam, kde se neplatí žádný vstup!) A to pak zamrzí, že nemáte ani floka, ale ani občanku…a to už vám stejně ani nenalejou, tak je to vlastně jedno.

DEŠTNÍK A PLÁŠTĚNKA

Zákon schválnosti je mrcha a i když to celý den vypadá na krásné „ažuro“, večer přijdou minimálně přívalové deště, proto je dobré mít nejen deštník, ale i pláštěnku, v které se přece jen trochu lépe tancuje a nemusíte se bát, že kámošovi vypíchnete oko.

Jen pro úplnost, sluníčko je mrcha ještě větší, i když to na něm tak krásně leze do hlavy!:)

POGO JEN PRO OTRLÉ

Chcete se nacpat hned pod pódium, abyste na svého idola lépe viděli? Tak pozor, pod svícnem bývá největší tma a taky největší kotel! Rozlučte se s pitím, co držíte v ruce a připravte se na pořádnej tělocvik. Ruka sem, noha tam a bacha na zuby:)

UDĚLAT SI PLÁN – CO CHCI SLYŠET A VIDĚT

Ať si pak můžete nadávat, co jste všechno prošvihli. V tom programu je to vše tak hezky napsané a vy si dokonce podtrhnete to, co prostě vidět musíte. Jenže člověk míní a alkohol mění. Buďte rádi, když si druhý den vzpomenete, u jaké stage jste se to vlastně pohybovali. (A taky za to, že jste se probudili doma:)

UČTE SE TRPĚLIVOSTI

Fronta na pivo, fronta na záchod (pro dámy jedna rada navíc – nabalte si pořádnou zásobu papírových kapesníčků)…a za chvíli se i přestanete rozčilovat, že musíte čekat vlastně úplně na všechno. I čas ve frontě se dá využít, pokecáte s kámošema, sbalíte holku, co stojí před a nebo za vámi a nebo napíšete domů, že ještě žijete, jistě budou rádi.

Príma zábavu přeje Markéta Veselá

PS: foto je jen čistě ilustrační 🙂