Jaké to je procestovat Evropu a platit jen plechovkou Red Bullu?

Red BullV čem to vězí? Prostě se svým týmem vyrazíš ze startovního města a Vaším úkolem bude za sedm dní navštívit co možná nejvíce z kontrolních míst po celé střední a západní Evropě. Jednoduché? A co když k tomu nebudete moci využít ani jedno jediné euro a Vaším jediným platidlem budou plechovky od Red Bullu? Počáteční zásoba na startu, další nášup na každém z kontrolních míst, které navštívíte. 1 unikátní soutěž, 100 týmů z 27 zemí světa, 7 dní, až 1000 km a 30 kontrolních míst. Směňuj, cestuj a hlavně se bav! Že to má háček? Má – přihlášku spolu s krátkým videem musíte totiž poslat nejdéle do 12.3.

Jestli Tě baví cestovat a jestli k tomu nemusíš mít úplně první třídu, VIP salonky a čtyřhvězdičkové hotely, tak vřele doporučujeme zamyslet se nad následující akcí:

Red BullRed Bull Can You Make It? je už na první pohled zajímavá cestovatelská soutěž pro tříčlenné studentské týmy z celé Evropy. Jde o to, že začátkem dubna si dáte sraz v jednom ze startovních měst a budete mít 7 dní na to, abyste procestovali co nejvíce kilometrů, použili co možná nejpestřejší škálu dopravy, navštívili co nejvíce ze třiceti kontrolních míst rozesetých po celé západní a střední Evropě a sedmý den neodpočívali, ale dorazili nejpozději v pět hodin do Berlína, kde složíte účty a porovnáte svůj výkon s ostatními týmy. Pokud budete nejlepší, budete si moct vybrat jakoukoliv akci pod záštitou Red Bullu kdekoliv na světě. Výlet na ni bude Vaše odměna. A pokud nebudete nejlepší? A záleží na tom? Po týdnu dobrodružství s přátely a cestování po celé Evropě, kupě srandy a zážitků na které budete ještě dlouho vzpomínat…

Red BullAle ono to přeci jen nebude jen tak. Na tomhle týdenním tripu po Evropě totiž nebudete moct použít ani jedno jediný euro. Vaší jedinou směnnou ceninou budou plechovky od Red Bullu (plný samozřejmě. Ceny hliníku na světových trzích na tom ještě tak dobře nejsou). Na startu jich dostanete hned čtyřiadvacet a na každém z navštívených kontrolních míst pak další várku. Je jenom na Vás jak si cestu rozvrhnete, kde plechovky ušetříte tak, abyste jinde mohli využít svoji nasyslenou zásobu a překonat třeba delší vzdálenost pohodlně a na jeden zátah. Ukažte, že si umíte poradit, plánovat, vyjednávat a organizovat.

Red BullŠance, že se dostanete mezi týmy z České republiky je poměrně velká, tak neváhejte a přihlašte se. Avšak, má to jeden malinkatý háček. K přihlášce totiž musíte natočit krátké video, kde vysvětlíte, proč by měl být vybrán zrovna a právě Váš tým a co hůř, toto video spolu s přihláškou musíte odeslat nejpozději do 12.3. 2014, takže času už moc nezbývá. A pozor, tady to nefunguje jako u bakalářek a diplomek, tohle je skutečně mezní termín ;). Pro získání většího množství informací v češtině navštivte třeba následující odkaz nebo zabrouzdejte rovnou na stránky s přihláškou.

čili… Can You Make It?

Takže kolegové, zbývá už jen jedna otázka: Najde se mezi baráky Jihočeské univerzity někdo, kdo má odvahu a kuráž odpovědět: “Yes, we can!” ? 🙂

za Svrap.cz a Red Bull Kuba Vondruška a Ivo Červený

 

Finalní rozhodnutí je samozřejmě na Vás. Je to o Vašem založení a Vaší kuráži, ale těm, kteří o tom vážně začínají uvažovat by možná mohl pomoci i krátký rozhovor s jedním z českých účastníků z minulého ročníku – Davidem Gajdošem:

Ahoj Davide, jak ses dozvěděl o projektu Red Bull Can You Make It?
Já se o akci dozvěděl až telefonem od kamaráda. A protože jsem pro každou špatnost, s odpovědí na otázku “Jdeš do toho?” jsem neváhal ani vteřinu!

Tvůj nejsilnější zážitek z této cesty?
Kromě cesty samotné to byl určitě ilegální noční trip do pařížského podzemí. Tam nás zavedl lokál, u kterého nás ubytovala jeho teta a skoro neuměl anglicky. Lezlo se tam odklopeným kanálem a čtyři hodiny jsme se svíčkou v ruce prolézali labyrint chodeb pod pařížským metrem.

Jaký byl tvůj nejrychlejší stop?
Žádného bleska jsme nechytli, ale dodnes mám v paměti týpka, co nás nabral ve Strasbourgu po 2 hodinách stopu v počasí okolo nuly. Nejen, že do svýho malýho auta narval nás tři s batohama na zádech, ale ještě nám koupil každýmu oběd a hodil nás až do Paříže. To pak člověk začně opět věřit v dobro v lidech.

Nejlepší výměna za plechovku?
Nejvíc nás potěšil asi hotel a kebab o půlnoci, když jsme klepali kosu někde na nádraží v Německu.

Co ti to přineslo a jak jste se umístili?
Dalo mi to dva velmi dobrý kamarády, neskutečnej životní zážitek a zásobu slušnejch historek, který budu moct vyprávět nejen vnoučatům. Už si nepamatuji umístění, ale první jsme nebyli.

Šel bys do toho znova?
Jednoznačně! Škoda, že mi přelepka na ISICu už dávno vypršela :).

Red BullTříčlenné univerzitní týmy se mohou přihlašovat přes redbullcanyoumakeit.com. Stačí natočit kreativní video v angličtině, ve kterém v méně než 60s vysvětlíte, proč byste měli dostat šanci zrovna Vy. V přihlášce na webu společně vyplňte krátký dotazník a celé odešlete do 12. března. Pak už jen zbývá čekat, jestli Vás porota vybere a budete moct vyrazit za největším dobrodružstvím života. Více informací v češtině můžete nalézt i zde