Je čas to zabalit?

populace

zdroj: Hnutí za dobrovolné vyhynutí lidstva

Vzhledem k tomu, že za chvíli mi biologické hodiny sdělí, že mám poslední příležitost, kdy zplodit potomka, občas nad tím přemýšlím. A napadá mě především to, jestli se mi chce dítě přivést do tohohle světa, kde jde vše od deseti k pěti. Planeta se devastuje a lidem měknou mozky…

V souvislosti s tím se mi nedávno podařilo na internetu narazit na zajímavou stránku: HNUTÍ ZA DOBROVOLNÉ VYHYNUTÍ LIDSTVA. Nejdřív jsem si myslela, že se jedná o nějaký vtip, ale po pročtení jejich stránek jsem nabyla dojmu, že to myslí docela vážně.

Postupné vymření lidského rodu dobrovolným zřeknutím se plození umožní zemské biosféře návrat k dobrému zdraví. Současné životní podmínky – lidská tlačenice a ubývající zdroje – se zlepší, až nás tu bude méně.“

Způsob, jak k očištění Země dospět, je podle tohoto hnutí zřeknutí se dětí. Tím, že se nebudeme rozmnožovat dál, má na Zemi ubývat postupně lidí, až zmizí úplně. Háček je však v tom, že přirozenou potřebou či pudem člověka je právě to, aby tady po sobě zanechal své geny a další generace. Hnutí tak staví na tom, že lidé si postupně budou uvědomovat, že to takhle dál nejde a populační růst je potřeba zastavit.

„Hnutí za dobrovolné vyhynutí lidstva (HDVL) je hnutí, nikoli organizace. Je to hnutí lepších lidí, jimž není lhostejný život na planetě Zemi. Nejsme jen parta misantropů a asociálů, malthuziánů, kteří mají morbidní radost z každé pohromy, jež kdy udeří na lidstvo. Nic nemůže být vzdálenější pravdě. Dobrovolné vyhynutí lidstva je humanitární alternativa lidských pohrom.“

mnozeni

všechno se to množí a množí, na planetu ohled nebere…

Lidé, kteří se do tohoto hnutí zapojují, argumentují tím, že člověk plodí děti vlastně na potápějící se loď, kterou myslí planetu Zemi. Odkazují na vymírání zvířat, ekologické katastrofy a ubývání zdrojů energie, za které může člověk. Hladomory, války, nemoci…to vše se pojí s tím, že místa ubývá a lidí přibývá.

Tito aktivisté, či jak je nazvat, prohlašují, že nejlepší by bylo, nemít žádné děti…maximálně jedno a vrchní strop jsou děti dvě.

Jsou si však vědomi toho, že jejich cíl je dlouhodobý a ti, kteří se do hnutí zapojí nyní, těžko budou sledovat jeho výsledky.

Na jejich stránkách najdete mnoho zajímavého, mě však nejvíc zaujaly grafy, kde je popisována úmrtnost a porodnost a z kterých by se mohlo zdát, že lidé spíše umírají, než se rodí. Avšak je zde i tabulka populační setrvačnosti…a ta způsobuje, že lidí stále přibývá. Pro lepší vysvětlení doporučuji se podívat na samotné stránky (odkaz níže, viz oddíl Demografie), protože abych pravdu řekla, já z toho zatím moc moudrá nejsem.

Osobně si myslím, že požadavky tohoto hnutí jsou poněkud přemrštěné, ale zároveň kladně hodnotím fakt, že upozorňují na nebezpečí, které se s „přemnožením“ člověka vyskytuje. I tak si ale myslím, že si s námi stejně jednou poradí sama příroda…pošle na nás nějakou hezkou nemoc a nebo si od sebe odpomůže sám člověk. Přijde další válka, atomová bomba…a pak děj se vůle (čí?)….

Tak či tak je vcelku jasné, že člověka nic moc hezkého nečeká!

Děsivé? Jen za tu chvíli, než jsem napsala tento článek (a že píšu docela rychle), narostl údajně počet lidí na planetě o 4 800…

Mírně depresivní Markéta

Zdroje: http://www.vhemt.cz/p/fa.html

(obrázek i citace převzaty z uvedených stránek)