Jihostroj je ve finále! Podaří se mu obhájit loňský titul?

habrHistorie se opakuje. Stejně jako loni, i letos se ve finále naší nejvyšší volejbalové soutěže utkají o titul volejbalisté Jihostroje a Dukly Liberec. Dukla jde do finálové série opět jako vítěz základní části a opět je mírným favoritem. Jak souboj dvou volejbalových titánů dopadne letos se dozvíme nejdřív 22. dubna. Finále se hraje na čtyři vítězné zápasy a startuje tento pátek na palubovce Liberce. První domácí zápas odehraje Jihostroj příští úterý 21.dubna.

Volejbalové kluby Českých Budějovic i Liberce patří k české volejbalové špičce a oba se pravidelně umisťují na předních příčkách volejbalové extraligy. Co se mistrovských titulů týče, je na tom ale podstatně lépe Jihostroj. Ten se může pochlubit už celkem slušnou sbírkou. Oproti tomu Liberec nedokázal extraligové finále vyhrát od roku 2003. Možnost získat mistrovský titul promarnil od té doby celkem šestkrát. Naposledy loni právě proti Jihostroji. Po roce má tak Liberec znovu šanci na reparát.

Oba letošní fináloví soupeři prošli do závěrečných bojů až překvapivě hladce. Jihočeši v semifinále převálcovali Karlovarsko 4:0 na zápasy. Dukla si rovněž bez ztráty zápasu poradila se Zlínem. Týmy jsou tedy odpočaté a měly spoustu času na přípravu a regeneraci. Který z nich zvládne vyhrocené finále lépe, je ovšem otázka. Úlohy jsou pro letošní boje jasně rozdělené. Severočeši chtějí ukončit své dvanáctileté čekání na titul, Jihočeši ho zase chtějí obhájit.

Tak přijďte fandit!

Finálová série:

17.4. VK Dukla Liberec – VK Jihostroj České Budějovice 18:00

18.4. VK Dukla Liberec – VK Jihostroj České Budějovice 18:00

21.4. VK Jihostroj České Budějovice – VK Dukla Liberec 18:00

22.4. VK Jihostroj České Budějovice – VK Dukla Liberec 18:00

Pokud se nerozhodne v prvních čtyřech zápasech, série pokračuje jedním zápasem na severu Čech a jedním zápasem opět na jihu. Pokud ani potom nebude jasno, poslední rozhodující duel se odehraje 29.4. v Liberci. Všechny zápasy finálové série najdete v našem kalendáři.

Text: Terka Vlasatá

Foto: Volejbalcb.cz