Kabelková anabáze

bata…aneb dobrou kabelku aby člověk pohledal

V dnešní době, kdy máme všeho materiálního snad až příliš, oblečení a doplňky nevyjímaje, mě vcelku překvapil fakt, že sehnat hezkou kabelku je doslova nadlidský výkon. Rozhodla jsem se totiž udělat si radost a pořídit si novou kabelku (těch totiž stejně jako bot, není nikdy dost!). Ideálně nějaký vhodný kousek do práce i do města.

Jak jste si mohli už dříve všimnout, příliš mě neužije na barvy a tak jsem si řekla, že i kabelka bude nejlepší v černé barvě a nejlépe co nejjednodušší, aby se hodila téměř ke každému modelu. Vyrazila jsem tedy směr nákupní centrum a nestačila jsem se divit.

Mango_3

Mango

Tržnice? Ani to ne!
Ať už jsem zašla do jakéhokoliv krámku, měla jsem pocit, že jsem ve vietnamské tržnici. Většina exemplářů bylo totálně přeplácaných a hemžilo se to na nich zlatými cukrbliky (rozuměj nevkusnými zlatými či stříbrnými doplňky, jako jsou různé řetízky, sponečky či bodce a nejlépe od všeho něco). A o ceně nemluvím, zřejmě čím víc nevkusu, tím víc nul! Obávám se tedy, že jsem možná prvnotním přirovnáním k tržnici, zmiňované vietnamce spíše urazila!

Měkké cosi
Osobně si materiál na kabelku představuji jako tvrdou koženku či kůži, aby taška držela svůj tvar a ani na rameni se vám z ní nevytvářel podivný prověšený pytel. Výrobci a prodejci mají ale asi zcela opačný názor (vzhledem k tomu, že byla řeč o kabelce do práce, neberu v potaz hadrové či sportovní tašky). Je pak zřejmě to pravé dobrodružství hledat v nekonečných záhybech třeba klíče nebo nedejbože gumičku do vlasů.

Mango_2

Mango 2

Barvy
Vím, že jsem v názorech na barvy trochu více zaujatá, ale v těchto případech bych na milost vzala třeba i červenou, vínovou či jiné decentní zabarvení kabelky, které by nekřičelo do dálky: „Hele, jakej jsem šunt!“  a nebo nepoutalo pozornost nápisy. Ten zmiňovaný „šunt“ se opět netýká cen, protože i ve velmi luxusních sférách jsem objevila kabelku, která byla nejen lakovaná, ale ještě přecházela z bílé do černé (a to proti lakování nic nemám). Extrém už jsou zářivě stříbrné či zlaté kousky, z toho by se jeden normálně opupínkoval…

V jednoduchosti je krása
Myslím, že především v módě je toto tvrzení na 1000% platné! Mrzí, že pokud už někdo vlastní moc hezkou a obyčejnou kabelku, má tendenci ji vyšperkovat třeba nějaký přívěskem (o malých plyšových zvířatech raději pomlčím). Inspiraci doporučuji načerpat třeba u „berkinek“, to je prostě klasika, která nikdy nevyjde z módy (záměrně zmiňuji, že inspiraci, protože to už jsou trochu jiné cenové relace, než pro chudé studentky:(

Trochu dostupnější už jsou třeba kabelky z Manga, kde jsem nakonec i já sehnala tu svou vysněnou, černou, bez zbytečných „serepetiček“! Teď ještě uvidíme, jak obstojí v drsném světě mimo výkladní skříň…

nová láska - kabelka-barrington

má nová láska: kabelka Barrington

A pokud byste šli náhodou kolem Levných knih (našla jsem to tedy v těch v Mercury), tak mám tip i na něco do zmiňované kabelky, tedy trochu té kulturní stravy. Avšak je to čtení pro silnější povahy: Palahniuk: Prokletí, ve výše zmiňovaném obchodě jen za 19 Kč!!!!!!! Barevně mi sice kniha příliš neladí, ale obsahově, to je jiná!

kabelková fanatička Markéta Veselá

 

Zdroje obrázků:
http://shop.mango.com/CZ/mango
www.bata.cz
www.bagzoom.cz