Kašpárkův Hrobeček opět nezklamal

plakát představení

Po posledním lehce slabším představení Lesní slavnost vytasil divadelní spolek Kašpárkův hrobeček s další autorskou komedií Chlupáči. Představení bylo uvedeno již v dubnu rámci Dne pro psa, přesto se včera skromný sál v MC Fabrika zaplnil sedícími i stojícími dětmi i dospělými lačnými po prověřené zábavě… Neformální prostředí s možností dopřát si v průběhu představení točené pivo dodalo deštivému večeru na pohodě.

Toto hudebně divadelní představení určené pro všechny věkové kategorie plné skvělých kostýmů, naživo zpívaných a hraných písní, veršovaných dialogů a tanečních kreací nenechalo bránicím diváků téměř odpočinout. Na kvalitě představení neubralo ani to, že je snad až extrémně krátké. Hra je lehce prošpikována odbornými termíny, kdy si na své přijde především divák biolog, což však jenom příjemně připomíná, kdo jsou autoři a hlavní představitelé.

Milý příběh se točí kolem dvou opuštěných domácích mazlíčků, pejska a kočičky, kteří se společně vydávají hledat útulek Na Zlaté stoce „kde ti deku misku daj…a taky tě odbleší“. Ač cestu neznají, nezdaru se nebojí a nechávají si poradit od pár dalších českobudějovických volně žijících zvířat, která ale často sama potřebují pomoct snad ještě víc, než naši hlavní hrdinové.
Našli pejsek a kočička nakonec útulek? A co s nimi bylo dál? Zvítězí Venca Luka nad keyboardem? Pokud jste úterní představení propásli, nenechte si ujít další!

Krátký videozáznam představení ze Dne pro psa můžete shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=oHIsP75N44U