Kde zahnat noční hlad, když už i Hladový vokno zavřelo?

Znáte to beztak úplně každý. Vyrazíte večer do města za zábavou, trochou kultury, či jen tak popít s přáteli. Večer z volna plyne a pomalu se mění v čerstvé ráno. Vy jste ale chytli slinu a domů se Vám pořád tak nějak nechce. Kromě žízně a nekonečně dobré nálady Vás ale taky přepadl pěkný hlad. Kde v takovém rozpoložení uspokojit chuťové buňky i žaludek, když noc už není zrovna mladá? Vyzkoušejte 3 zaručené a prověřené tipy.

Pizza nikdy nezklame!

Pizza nikdy nezklame!

Nejlepší pizza ve městě i ve 3 ráno? Není problém!…
Je to vážně tak, v Budějicích bezkonkurenčně nejlepší pizzu (potvrzeno rodilým Italem) si můžete dát klidně i ve 3 ráno, a to v restauraci U Šebestů. Tahle pizza oáza se nachází v Krajinské ulici a má otevřeno od pěti odpoledne až do 5 ráno. Kromě vynikající pizzy mnoha druhů, z nichž z vlastní zkušenosti můžu doporučit mou oblíbenou Parmu, si tu můžete dát třeba jenom česnečku, když na ní dostanete chuť. Tu umí U Šebestů opravdu poctivou a po ránu pak její sílu jistojistě oceníte. V jídelním lístku najdete i klasická menší studená jídla k pivu, ale i pořádné flákoty masa na zahnání opravdu velkého hladu. Pro odvážnější jazýčky tu pak je třeba pizza ďábelská, které jsme začali přezdívat Ring of fire. Její chuť opravdu jen tak nezapomenete. Co se týče prostředí, vůbec to není žádný noční pajzl, ale poměrně příjemná restaurace. Kouřem a klasickou „vůní“ kuchyně sice načichnete, ale do koloritu zaplivaných non-stopů to tu má ještě hodně daleko. Navíc tam mají fenomenální hýbající se strop, který prostě musíte vidět a zažít. Dříve tam bývala dost často trochu nepříjemná obsluha, odměřená a neochotná. Nicméně zdá se, že v poslední době se zde personál výrazně obměnil. A to zásadně k lepšímu.

Je libo trochu amerického retro fastfoodu?
Pomáda bageterie aneb nadlábněte se po americkuOpět v Krajinské ulici hned vedle restaurace U Šebestů se nachází noční občerstvení zase z trochu jiného ranku. Jde o Bageterii Pomáda, která se stylizuje do klasických amerických fastfoodů 80. let, známých z filmů. Od neděle do pondělí tu mají otevřeno jen do půlnoci. Od čtvrtka do soboty zde ale můžete ukonejšit své zubožené žaludky i v pozdějších hodinách, protože to tu zavírají až ve 4 ráno. Nabídka jídel i pití je tu opravdu široká. Různé druhy zapečených baget, pro menší hlad hot-dogy a samozřejmě hamburgery různých chutí a vůní. Nechybí ani dezerty, saláty a na zapití si můžete dát pěkně po americku třeba vanilkovou colu (pokud to tedy někomu vůbec chutná). Všechno za poměrně rozumné ceny. Přestože je to americký fastfood, nečekejte Macdonald se strouhankovými (v tom lepším případě) hamburgery. Maso je tu opravdu maso a ostatní používané ingredience jsou kvalitní a čerstvé. Všechny tyhle dobroty si buď můžete nechat zabalit s sebou na cestu, nebo klidně posedět ve stylových boxech s červenými sedačkami.

Nestárnoucí klasika aneb na 1 do Jacka?…

Pojďte zažít Jack bar!

Pojďte zažít Jack bar!

Dobrá pizza či americké hamburgery jsou rozhodně příjemným zpestřením, nicméně pokud dáváte přednost klasickým více méně českým pokrmům, určitě dobře znáte Jack bar. Najdete ho v Panské ulici a jeho atmosféra je téměř nenapodobitelná. Přestože Jack bar patří přesně mezi ty podniky, po jehož návštěvě musíte oblečení větrat nejmíň 2 dny na balkóně a stejně to moc nepomůže, patří k mým oblíbeným destinacím pro ty chvíle toulavých nočních dobrodružství. Asi možná pro to, že si na nic moc nehraje, nenabízí žádné super aktuální speciality, a přesto si udržuje svoje kouzlo. Kuchaře tu mají přímo vynikajícího. Česnečka nebo buřty na pivě tu nemají chybu. Pro zahnání většího hladu určitě nepohrdnete třeba úplně grandiózními medovými kuřecími křídly a dalšími masitými dobrotami. Obsluha je tu vždycky pohodová a vtipná. Když pěkně poprosíte, pustí vám klidně i muziku na přání a vůbec jsou tak nějak rádi, že Vás tam mají. Zavíračka je taková dosti těžko určitelná. Zřejmě se odvíjí od nálady obsluhy, zaplněnosti lokálu a tak dále.

Na závěr nutno říct, že tenhle článek zrovna není reklamou na nějaké zdravé stravování a ideální životní styl, ale pouze malým průvodcem po přístavech, které vás zachrání při vašich nočních toulkách městem, které se prostě čas od času můžou přihodit.

Isa Okřinová