Další Kočičí přání vypukne 15. prosince 2016!

Dvakrát do roka se já a spousta dalších kočkomilů a kočkomilek těší na úžasný projekt nazvaný Kočičí přání. Od roku 2010 se na Vánoce a Velikonoce vystaví na webu www.kociciprani.cz fotografie opuštěných kočiček z útulků a depozit po celé České republice s jejich příběhy a přáními. Každý si tu tak může vybrat jednu, nebo i více kočiček, které ho osloví a poslat jí vysněný dárek.

Dárek může člověk sám osobně koupit a poslat poštou do útulku, donést ho osobně a nebo poslat ve formě peněz přímo na účet dané organizace, která se o kočičku stará. Jako dárce máte samozřejmě nárok na potvrzení o daru od organizace, kterou obdarujete a můžete si to přiložit k daňovému přiznání.  Každý navíc dostane do emailu fotografii obdarované kočičky s dárkem.

Moje jmenovkyně Martinka, kterou jsem obdarovala v rámci Kočičího přání na Vánoce 2014 z organizace Kočky České Budějovice.

V loňském roce se na Vánoce podařilo obdarovat 1977 koček z 37 organizací s více jak 60 depozity  po celé ČR a celkově bylo vybráno 2 135 790 Kč. Letos na Velikonoce se pro 40 organizací vybralo  1 877 777 Kč pro 1278 kočiček. Když se podíváme do historie, tak úplně první Vánoce 2010 zahájilo 16 soukromých depozit a podařilo se obdarovat 181 koček a vybrat 96 338 Kč. A představte si, že tento dnes již opravdu velký projekt organizují od začátku dobrovolníci ve svém volném čase. Odměnou jim je pouze radost z dobře odvedené práce, plná bříška kočiček a i to, že některé díky těmto akcím najdou své trvalé domovy.

Kromě možnosti obdarovat konkrétní kočičku dárkem můžete také kočičkám tzv. přisypat do mističky na jejich péči (hlavně na stravu a veterinární výdaje). V sekci projekty je pak možné celoročně přispívat libovolnou částkou organizacím na různé věci – od nákupu steliva, odchytové klece, konzerv, po zřízení karanténní místnosti, podporu kastračního programu či na veterinární péči.

Kočičí přání můžete samozřejmě sledovat i na Facebooku.

A jak už bylo naznačeno v názvu – další kolo Kočičího přání začíná už za pár dní.

Martina Karásková