KOMU NENÍ LHOSTEJNÝ OSUD VYŠEHRADSKÉHO NÁDRAŽÍ, PODPOŘTE TENTO EVENT ZA JEHO REKONSTRUKCI, NA KTEROU MARNĚ ČEKÁ DESÍTKY LET!

P1040360Přesně těmito slovy začíná text k události na podporu VYŠEHRADSKÉHO NÁDRAŽÍ.

Na pozvánce se dozvíme spousty zajímavých informací, jako například, že v roce 2001 byt tento objekt vyhlášen kulturní památkou.

Ovšem již uběhla pěkná řádka let,od okamžiku, kdy bylo Vyšehradské nádraží v Praze převedeno z vlastnictví státu do rukou soukromé společnosti.

42,5 mil. Kč, to je částka za kterou prodaly České dráhy nádraží firmě, jenž vyšla jako vítězná z vyhlášeného výběrového řízení. Tím vítězem a zároveň též novým majitelem objektu se stala firma TIP Estate.

Zdá se však, že tato firma nepřikládá povinnosti daným ze zákona zase až tak moc velkou váhu a dodnes “úspěšně“ ignoruje veškeré žádosti a  doporučení na nutnou rekonstrukci objektu.

Jelikož je stávající situace celého objektu opravdu velice tristní a volá po nějakém řešení, došlo k vytvoření eventu na podporu společného cíle všech lidí, kteří jej ve velké sdílí na sociální síti. Podle vlastních slov byl tento ebeny vytvořen, aby fungoval vlastním životem pomocí sdílení.

V příštím roce se plánuje tuto věc posunou o nějaký ten krůček dál a vytvořit, ovšem zatím se neví jakou formou, zda zorganizováním happeningu nebo něčeho jiného.

Snad bude rok 2015 příznivě nakloněn ne jenom této věci, ale také všem ostatním podobným podnikům na záchranu nejenom kulturních památek, ale všem snahám o zlepšení života v rámci chráněné oblasti, komunitního života , opuštěným němým tvářím a dalším, v současnosti ve společnosti opomíjeným problematikám . A všem, kteří se o ně zasazují, přejeme, aby  byli ve své věci pěvní jako skála, hory štěstí,  spousty zapálených podporovatelů.  Tak, aby Vaše figurky  na šachovnici dosáhly bodu, který se v této královské hře nazývá ŠACH MAT 😉 .

Použité zdroje: reportáž od České televize z 29. 12. 2012 (věnujte prosím hlavně pozornost samotnému konci reportáže):http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10116288835-z-metropole/212411058230052/obsah/237210-nadrazi-vysehrad/
další záběry z youtube: http://www.youtube.com/watch?v=QdV-TanVvuI
FB stránka na podporu nádraží: https://www.facebook.com/pages/Nádraží-Praha-Vyšehrad/210434795675091?fref=ts

Verča Polnická

Foto : archiv autora, autorem fotografie je Hana Šteflíčková