Letní pel-mel

Zdroj:www.rioboty.czJelikož už jsem vás na tomto portálu dlouho „nepotěšila“ nějakým svým rozmilým článkem, tak se mi toho v hlavě nahromadilo více, s čím bych se s vámi ráda podělila. Proto bude tento článek směsí všeho možného, tedy pel-melem (samozřejmě brilantních) postřehů a myšlenek. Nevím čím to, zřejmě nedostatkem sluníčka, ale opět mi to vše vyznělo mírně negativisticky, proto ocením, pokud se zapojíte se svým opačným pohledem na věc!

Tělo do plavek!
Sice bylo plavkové počasí jen chvíli, ale i přesto jsem si, vyvalujíc se na sluníčku, všimla jedné věci! Přijde mi, že hoši o své postavy začínají pečovat skoro i více než holky, tedy pokud se podíváme na tukové zásoby a třepetající se faldíky. Ženy prominou, ale buď je to na těch chlapech víc znát anebo se prostě v té tělocvičně zapotí víc než my! Rozhlédněte se po pláži či po břehu rybníka…nepřijde vám to také tak? (Samozřejmě, že ne a proto mi to napíšete!)

Zdroj:www.bvv_.czstyl-kabo-1024x608

vysoké sandálky

Vysoké sandálky!
Na mysli mám typ bot, které sahají ke kotníkům a říká se jim občas také řecké sandály či jinak vznešeně, ale stejně to nezakryje fakt, že tyhle botky prostě nesluší téměř žádné ženě. Pokud se nemůžete pyšnit zrovna postavou a výškou modelky s gazelíma nohama, tak vám to ty nožičky akorát tak opticky zkrátí. A co si budeme povídat, nohy nejsou nikdy dost dlouhé :)

Jsme jak přes kopírák!
Která z nás nenosí černé legíny, vyčesané vlasy do drdolu a k tomu nejlépe něco s kovovými ozdobami, tak prostě a jednoduše není momentálně in a je vlastně úplně jedno, že se z této kombinace stává jakási podivná uniforma (Otázkou je, příslušnost k čemu by mohla vyjadřovat?!). Aneb chraň tě ruka páně, vzít si něco, co není momentálně za výkladními skříněmi všech obchodů!

Gumové boty!
Nejde mi na mysl, jak někdo může celý den běhat v gumových botkách, až už se jedná o stále oblíbené crocsy a nebo nově se rozmáhající balerínky, aniž by po zutí nepadl do mdlob (guma a teplo mi prostě evokuje pocit jistého zapaření, promiňte mi ten výraz). Diktát módy a zdravý rozum se prostě asi občas míjejí!

Votoč se! Aneb na konec i trocha chvály?
Nemyslím to doslovně, takže tu hlavu můžete zase obrátit zpět. Mluvím spíše o určitém fenoménu, kterému se podle mého dostává stále více pozornosti. Jde o „votáčení“ oblečení či různých doplňků, kabelek a prostě a jednoduše věcí, co na sebe můžete nějakým způsobem navléknout, nasadit či s nimi zacházet dle libosti. Některým zcela jistě nemusím zdlouhavě vysvětlovat, o jaký princip obchodu se jedná, protože tak jako já zjistili, že je to vcelku návyková činnost.

Jedná se tedy o výměnu různých kousků za jiné různé kousky, nebo někdy o výměnu za peníze. Hlavním přínosem je bezesporu fakt, že se dají sehnat skutečné originály (nemyslím tím značku), na které už v obchodě prostě nenarazíte! Navíc se můžete hezky zbavit toho, co vám už není či se vám nehodí do štýlu :)

Avšak pozor na „votáčecí“ závislost, aneb když si u každého druhého kousku říkáte „Hm, to je jen za stovku, to musím mít, přece to tu nenechám!“, především v případě, kdy votáčíte přes internet, se může za chvíli dost dobře stát, že vám je půlka věcí malá a půlka zase moc velká, protože jak všechny dobře víme, s velikostmi je to někdy složité (Ano, mluvím z vlastní zkušenosti!).

A co vy? Už jste někdy něco „votočili“ (rozuměj vyměnili, nikoliv odcizili)? Nebo jste zpozorovali na ulici jiný letní nešvar? Sem s ním!

Tak jako vždy milá

Markéta Veselá

 • Eva Křenková

  Ahoj, Markét,
  já osobně (především v létě) pozoruji na ženách jeden nešvar, který mi způsobuje osypky, vstávání vlasů na hlavě a skřípění zubama. A co to je? Nechte se překvapit a vyčkávejte můj článek (aneb jsem ráda, že jsi mi nevyfoukla téma, o kterém plánuji psát )

 • Denisa

  Já osobně na votoči trávím celkem hodně času…. podle mě je to mnohem lepší než kolikrát běhat v přeplněných obchodech a lítat do kabinky a zase ven.. nejlepší je nechat si poslat přesné rozměry aby byla jistota, že se do toho člověk vleze.. =) Je to fajn článek, ale je vidět, že autorka na sobě nikdy neměla gumové boty od značky Mel. Chápu, je to její názor avšak nejdříve než o něčem napíši, tak bych si o tom mohla něco zjistit. Ty boty jsou extrémně pohodlné a nohy z nich v žádném případě nesmrdí.. to v nějakých obyčejných látkových balerínách je to děs!

 • Markéta

  Evi, tak to jsem zvědavá a těším se, konečně tu nebudu rejpat jen já 🙂

 • Markéta

  Deniso,
  máš pravdu, gumové boty jsem na noze nikdy neměla, mám menší averzi k plastům a podobným umělotinám, které už tak jsou kolem nás až v moc velké míře…ale třeba jednou…jednou si je i vyzkouším