Lovci mamutů – tábor pro děti ze sociálně slabých rodin

Letní táboIMG_0637r pro děti ze sociálně slabých rodin organizuje Diecézní charita České Budějovice devátým rokem. Podobně jako v minulých letech, i tentokrát se tábora zúčastní 16 dětí z klientských rodin Poradny Eva pro ženy a dívky v nouzi, Intervenčního centra pro osoby ohrožené domácím násilím a z Poradny pro cizince a migranty. Tábor se bude konat od 30. 7. do 5. 8. 2015 na místě Obora Nový Dvůr u Hluboké u Borovan. Věk malých táborníků se pohybuje v rozmezí 6 až 11 let.

Každoročně plně obsazená kapacita tábora je znamením, že tábor se mezi dětmi (a jejich rodiči) těší velké oblibě. Mnoho dětí se na týdenní pobyt vydá už poněkolikáté. Vedoucí jsou zkušení lidé. Jsou mezi nimi tři zaměstnanci Diecézní charity ČB, počtem však převládají dobrovolníci, kteří jsou tu pro děti zdarma a ve svém volném čase. Navíc si na tábor obvykle berou dovolenou ze zaměstnání či brigády.

IMG_0680Letos je pro děti připravena celotáborová dobrodružná hra na téma Cesta do pravěku. Cílem je zachránit matku malého mamuta, která upadla do zajetí. Děti se v průběhu naučí pravěká zvířata, výroba táborové vlajky a pravěkého oblečení, výlety, hry a vaření v přírodě, poznávání rostlin, pravěká olympiáda. Kromě toho samozřejmě noční hra, návštěva zámku, ukázka hasicí techniky, koupání atd. Na návštěvu za dětmi přijedou tradičně také policisté z Českých Budějovic s programem na téma prevence kriminality.

IMG_0998Děti ze sociálně slabých rodin poznají nové činnosti a způsoby her. Prostřednictvím vzdělávacích aktivit se dozví nové informace o přírodě a zemi, na které žijí. Hlavním cílem všech zúčastněných ale zůstává, stejně jako v předchozích ročnících, načerpat síly a zažít radost a zábavu během týdenního táboření.

Program tábora organizuje Dobrovolnické centrum Diecézní charity Č. Budějovice spolu s  dobrovolníky. Právě dobrovolníci jsou neopomenutelnou součástí tábora. Díky nim, a také díky dárcům a sponzorům, mohou děti opět vyrazit za prázdninovým dobrodružstvím.

Text: Věrka Michalicová