LS společně se zahraničními studenty

Erasmus1

Welcome party pro zahraniční studenty.

Mezinárodní studentský klub přivítal v letním semestru nové zahraniční studenty. Celkem 20 zahraničních studentů přijelo na začátku února studovat na Jihočeskou Univerzitu a doplnili nám tak kulturní diverzitu v kampusu. Hodně studentů ze zimního semestru již totiž odjelo. Aktuálně tu máme početnou skupinku Španělů, Portugalců, Turků, Francouzů, Němců, pár Řeků a také našich blízkých slovenských sousedů.

Jazykové kurzy Mezinárodního Studentského klubu stále jedou…

Pokud to ještě nevíte, pak v letním semestru opět pokračují pod taktovkou Mezinárodního klubu různé jazykové kurzy se zahraničními i českými lektory (URO/CJMSK). Můžete se těšit třeba na Italštinu s Paolem, Japonštinu s Ranou, Angličtinu s Verčou či Španělštinu s Katkou – stačí sledovat aktuální informace zde. Nezapomeňte, že každé druhé úterý v měsíci během akademického roku od 18h v Akademické knihovně pak probíhá pravidelný cyklus cestovatelských přednášek Studentské putování. Čekají nás ještě dva – v dubnu Grónsko a v květnu Jihoafrická republika (upozornění – výjimečně budeme v zasedací místnosti rektorátu ve 3. patře).

Erasmus3

Erasmus Gastro meeting

Noví studenti již měli možnost absolvovat orientační procházku po kampusu a po Budějovicích, dozvědět se vše potřebné na Erasmus Gastro meetingu, i se seznámit a zablbnout s ostatními na úspěšné Welcome party s Valentýnskou tématikou v Besedě. V pátek 20. února pak s pár studenty zavítali do útulku a vzali na procházku několik pejsků. V dalších týdnech a měsících jsou pak pro všechny připravené další zajímavé akce a aktivity. Na mnohé z nich se mohou přihlásit i ostatní studenti JU. Zatím proběhla návštěva Budvaru, výlet do Prahy. Připravuje se turnaj v ping pongu, v tenisu, budou se učit na inline bruslích, zalezou si v lanovém parku, zahrajou softball, zajedou na výlet na Hlubokou, do Českého Krumlova, do Brna, do Vídně…a naplánované jsou i nějaké ty večírky a setkání, včetně ochutnávky vín či pálení čarodějnic. Nově se pojede na zahraniční výlet do Berlína a do Bratislavy. Dneska (18.3.) můžete zavítat na maškarní bál do Besedy – One night in Venice.

Zkoumání mapy ČB.

Zkoumání mapy ČB.

Těšit se můžete i na Kočkoden (21.4.), který bude celý věnovaný pomoci opuštěným kočičkám ze sdružení Kočky ČB.

Jako novinku pro letošní letní semestr Mezinárodní studentský klub rozjíždí sérii vzdělávacích přednášek, seminářů a workshopů na různá témata (např. integrace cizinců, Europass, Eurodesk, práce a studium v Evropě, zahraniční vztahy…). V případě, že bude pilotní běh úspěšný, můžete se těšit na podobné akce i v následujícím akademickém roce. Aktuálně jsou domluveny tyto dvě akce 22.4. (Poradna pro cizince) a 29.4. (Jintes ČB) cca od 17h v Akademickém klubu v Knihovně JU.

Venčení pejsků z útulku.

Venčení pejsků z útulku.

Více informací o klubu a aktuální akce najdete hlavně na Facebooku a webu klubu. V případě dotazů, návrhů na akce, zapojení se do klubu, účast na akcích atd. se neváhejte obrátit na [email protected] nebo zajít osobně do kanceláře klubu (Rektorát 4. patro, kancelář 011): Pondělí 11:30 – 12:30 (Hana) a Středa 9:00 – 10:00 (Veronika).