MICHAL SINGER – Utajená hvězda undergroundu

signerVe Worntnerově domě se připravuje nová výstava jejíž ústřední postavou bude umělec Michal Singer.

Milí čtenáři, prosím přijměte těchto pár následujících pár řádek jako pozvánku na výstavu Michal Singera, jejíž vernisáž proběhne 27.11. 2014 v 17 hodin ve Worntnerově domě AJG v Českých Budějovicích.

Tato speciální výstava představí díla z umělcovy nejranější tvorby, která zatím nebyla celistvě veřejnosti prezentována. Dnes už můžeme obrazy tohoto malíře vnímat jako expresionistické, avšak práce vzniklé obzvláště v jeho rané tvorbě osmdesátých let 20. století jsou zcela neznámé a s výjimkou jejich prezentace v časopisu Revolver Revue nebyla diváků poskytnuta možnost se s nimi blíže seznámit.

singer2Jedná se o vize zčásti surreálné a zčásti zaměřené na odcházející atmosféru městské periferie spojenou s jeho rodným Smíchovem, kam je Singer připoután magickým vztahem k undergroundové generaci, kterou spoluutvářel.

Michal Singer se narodil roku 1959 v Praze, vystudoval FF na UK. Od roku 1993 je na volné noze – maluje, kreslí, vytváří koláže a zabývá se i nástěnnými mozaikami. Rád píše, zabývá se poezií, prózou, aforismy i esejistickými texty.

Během své umělecké tvorby vydal sbírku básní Shell – námořnická trilogie (2001) a také knížku kreseb nazvanou Co jsem viděl, co jsem snil, co jsem slyšel, kde jsem byl! (1997).

Dílo Michala Singera bychom našli například v Národní galerii v Praze, ale zároveň se stalo ozdobou mnoha domácích i zahraničních soukromých sbírek.

Výstava potrvá ve Wortnerově domě AJG do 25. ledna 2015

Veronika Polnická

Zdroje : http://www.patriksimon.cz/publikace-detail/24-michal-singer/

webové stránky AJG

obrázky : obrázky dodala sl. Niklola Musilová , vedoucí výstavně – produkčního oddělení AJG