Mingle – Možná jím jste, možná jím pohrdáte, možná je Vám to jedno:)

minglegirl

„Být, či nebýt, to je to, oč tu běží!“

Je možné, že si každý alespoň jednou za život položí otázku, zda právě prožívá vztah nebo je to jen krátkodobá záležitost. Jste si jistí, že se nejedná o úlet na jednu noc, ale zároveň nevíte, zda tvoříte pár. Jak to tedy mezi vámi je? Bojíte se zeptat, abyste to nezkazili, ale zároveň vás sžírá pocit nejistoty. Možná jste si právě začali s osobou, která vyznává styl života – mingle. Nejedná se o žádnou novinku. Jen už “to” konečně dostalo pojmenování, které se dobře uchytilo a začalo běžně používat. Pojem mingle je složen ze slov – mixed a single – nebo také – married a single. Ať už je to tak či onak – v dnešní době tento životní styl vyznává nespočet lidí.

Charakteristika:)
Typický mingle tráví dost času v práci. Je úspěšný a má vlastní byt. Své území si dobře střeží. Odmítá bydlet se svým protějškem. Je svobodomyslný, společenský a samostatný. Neplánuje rodinný život – alespoň prozatím, ne. Svůj volný čas věnuje své seberealizaci a zálibám. Není typem člověka, který preferuje známost na jednu noc. Chce k sobě někoho s kým si dobře popovídá, zajde na jídlo a nevynechá různé intimnosti. Nebrání se ani velkým citům a sentimentu. Důležité je, že se zas vrátí zpět do svého bytu, kde bude mít svůj klid. Oddělená domácnost mu vyhovuje a prospívá jeho vztahu. Stereotyp v jejich vztahu rozhodně nefiguruje. Pokud se potkají dva lidé, co vyznávají tento styl života, tak mají celkem vyhráno. Scházejí se, jak se jim to hodí a navzájem se tolerují, nežárlí na sebe. Jeden na druhého se těší, jelikož nesdílejí byt a netráví tolik času spolu. Sem tam si vyjdou a pak se odloučí třeba i na měsíc. V každém případě vědí, že se na sebe mohou spolehnout.

Základní dělení mingles:)
Existuje dokonce i více druhů těchto mingles. Někteří se rádi znovu a znovu zamilovávají, nastane-li pak nudný stereotyp, jdou o dům dál. Jiní mingles zas udržují vztah, ale nechtějí s protějškem začít bydlet nebo se i jinak vážněji vázat, jelikož pořád čekají, že přijde někdo další – lepší. Mohou se zdát jako individualističtí sobci, ale tito mingles často bývají vzdělaní lidé, kteří dokáží rozdávat lásku. Nejsou to typy lidí, kteří by záměrně ubližovali druhým nebo je využívali. Mingles nejsou rozhodně vhodnými kandidáty pro klasické partnerství.

Pro a proti
Někdo se zkrátka raději vrací domu zpět ke svému drahému protějšku. Rád s ním uléhá každý večer a nedovede si, bez něj představit svůj život. To ovšem není případ těchto mingles. Pokud se lidé rozhodnou pro tento styl života, měli by určitě vědět, že všechno má i své stinné stránky. Jednou z těchto temnějších stránek je určitě samota. Mingles spolu nebydlí. Tím pádem spolu netráví moc času. Musejí pak občas počítat s tím, že “to” na ně někdy padne. Zkrátka se nedočkají onoho pohlazení, které by v tu chvíli zrovna potřebovali. Pokud jste tvor prudce žárlivý, tak tento styl opět není vhodnou volbou. Mezi jednotlivými mingles musí panovat opravdová důvěra a tolerance. Skutečný mingle nestojí o žárlivé scény.


Sbírání ponožek
Být minglem má i jisté výhody. Vyhne se uklízení po svém protějšku. Stejně tak to může být s nádobím, praním, žehlením a dalším hospodařením v domácnosti. Žena – hospodyňka, která touží po velké rodině, domě a obětavém manželovi – by v tomto případě také neuspěla.

Zde je už jen potřeba, zvážit jaké má člověk priority a možnosti:).

Poděkování: Evíku, děkuji Ti za origoš kresbičku! 😀 🙂 

Karolína Trappová