Multižánrový festival Sofie se baví obsadí kampus JU už tuto středu!

sofieStudenti Filozofické fakulty za podpory Jihočeské univerzity a statutárního města České Budějovice pořádají tuto středu 17.4. multikulturní festival s názvem Sofie se baví. O co se jedná, kdo zde vystoupí a jaký bude časový harmonogram si můžete přečíst v naší krátké pozvánce.

S pěkným počasím se nám konečně začíná vracet dobrá nálada a taky možnosti venkovního vyžití. Jedna z prvních letošních venkovních akcí se bude konat už tuto středu přímo v areálu JU a přístupná bude zcela zdarma. A o co jde? Sofie se baví je multižánrový festival, který si klade za cíl zlepšit komunikaci mezi univerzitním kampusem a samotným městským centrem. Studentům JU chtějí organizátoři připravit pestrou kulturní hostinu a veřejnost seznámit s lokální nabídkou oborů studovaných na univerzitě.

Celá akce startuje už v dopoledních hodinách fotografickými výstavami Alžběty Kočvarové a Jakuba Balouna a následnou prezentací jednotlivých ústavů Filozofické fakulty nazvanou Odpoledne s humanoidy. Hlavní část festivalu pak začne v 15:00. Na programu bude kultura všem možných barev a odstínů. Ke shlédnutí bude divadelní představení Iluminace souboru Já to jsem, žonglérské kousky Kejlíře Slávka, fotografické promítání Fotojatek nebo třeba kulinářské umění Martina Škody.

Veledůležitou součástí festivalového programu pak bude hudební složka. V areálu univerzity budou připravena dvě pódia. NAAB stage nabídne klubové kapely Odeur de Violettes, Psychedelický flákač na odstřel, rakouské MuttTricx a další. Na venkovním pódiu potom proběhne v 15:00 slavností zahájení, po kterém bude následovat kapela Sandwitch, No Crapes a Lex Barker. Dále se představí kapela Petting Zoo znějící trochu jako britská kytarovka Placebo, domácí rock’n‘rolloví showmani VEES a jako třešničku na dortu nabídne Sofiin program Andělem oceněnou kapelu Please the Trees. Myslím si, že takový program nenechá nikoho kulturně chtivého chladným. Takže ve středu na viděnou v areálu JU!

Přesné časy koncertů najdete na facebookovských stránkách: fb

Terka Vlasatá