Na Hnízdě (čti Hnízdo)

humpolec-1024x768Ty, kteří zajásali, že jsme nějaký ornitologický spolek, musím bohužel zklamat…s ptáky toho máme pramálo společného. Ano, občas mluvíme, jak nám zobák narostl, a koneckonců opeřence rádi máme (hlavně ty opečené na talíři), však jsme také z přírodovědy, ale o ptácích to opravdu dnes není.

Zkrátka Hnízdo je neformální spolek studentů, kteří se věnují různým aktivitám s cílem udělat něco užitečného pro přírodu a životní prostředí. Hnízdíme již od konce roku 2004 – valná většina dnešního osazenstva se však v té době ještě rozkoukávala na střední škole :) …………A co že to vlastně děláme?

 

Kompostování bioodpadu – Ano, je to tak, my máme prostě rádi odpad :) Další aktivitou je kompostování bioodpadu. Původní kompost nám sice odešel kvůli stavbě nové fakultní budovy do věčných lovišť, ale pracujeme na novém, větším, barevnějším :)

kompost

Slavnostní překopávání původního kompostu

Použité baterky – Staráme se rovněž o dvě zelené krabice na použité baterky – jedna je umístěna v Akademické knihovně u Hliníkožrouta, druhá u vrátnice Biologického centra Akademie věd.

Filmárum – v rámci Filmára především promítáme filmy z Ekofilmu.Zveme také hosty na přednášky a povídání z cest, letos nás například čeká povídání o Fair trade.

Pokud Vás naše aktivity zaujaly, máte pro nás nějaké podněty, či máte jen zájem se čas od času přidat ke třídění nebo se kreativně vyblbnout, pište na [email protected]

A pokud jste přece jen fandové do ornitologie (kteří to dočetli do konce) a baví vás chodit za ptačími hlasy, nevěšte hlavu, na PřF najdete i to :)

 Více informací najdete na: 

http://filmarum.prf.jcu.cz/ (aktuálně sice mírně zaprášená stránka)

http://www.facebook.com/groups/114916125219130/

 

Autor: Pája Staňková