Nevíte co pod stromeček? Co takhle pivo?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pivo má blahodárné účinky.

Vánoce se kvapem blíží a jak je u většiny z nás dobrým zvykem, kupování dárků si necháváme na poslední chvíli. Nevím, jak vy, ale já když se k nakupování přeci jenom rozhoupu, často skončím dřív, než byste řekli punč. 🙂 V dnešní konzumní době, kdy všichni všechno mají a nikdo nic nepotřebuje, je navíc opravdu oříšek někoho obdarovat. Od toho tu jsou zážitkové dárky. V posledních letech se s nimi roztrhl pytel a z vlastní zkušenosti musím říct, že se vůbec nedivím proč.

Zážitek vám totiž nikdo nevezme a navíc je to většinou něco, co byste si sami nedopřáli nebo byste se to neodvážili zkusit. Nemá cenu tady vyjmenovávat všechny varianty zážitkových dárků. Ty si snadno najdete na mnoha webových stránkách. Jejich kouzlo mimo jiné spočívá v nepřeberném množství alternativ, což vám dává možnost obdarovat dotyčnou osobu podle jeho vlastních preferencí a zálib. Když má třeba někdo rád pivo, není lepšího dárku, než jsou pivní lázně. 🙂

Je s podivem, že v České republice, která je se zlatavým mokem neodmyslitelně spojená, se historie pivních lázní píše teprve od roku 2006. První pivní lázně u nás začal provozovat pivovar Chodovar. Dnes už ale tuhle lázeňskou proceduru nabízí celá řada dalších, především menších privátních pivovarů. Jedny takové pivní lázně najdete také přímo tady v Českých Budějovicích, které má pod křídlem humpolecký pivovar Bernard.

19f9cefdfb07230a68581d617885a3af_XL

Pivní lázně Ninkasi.

Kromě toho, že se jedná o opravdu příjemný zážitek, mají podle všeho pivní lázně obdivuhodně pozitivní a ozdravné účinky. Princip spočívá v tom, že na vás zdravé pivní složky působí zvenčí i zevnitř. Horká lázeň obohacená o přísady jako jsou samotné pivo, pivovarské kvasnice a bylinné směsi vás příjemně prohřeje a měla by pozitivně působit na váš krevní oběh. Přírodní složky přidané do lázně také vyživují pokožku a mohou pomoci léčit různé kožní onemocnění. Pití piva při koupeli má pak sloužit k doplnění tekutin a vitamínů. To, že pivo léčí, ale samozřejmě všichni dobře víme. 🙂 Dejte si ovšem pozor, abyste to s jeho konzumací nepřehnali. V lázních mají většinou silné speciály, které v horké vodě lezou do hlavy velmi rychle.

Různá lázeňská centra nabízejí různé varianty a pivní koupel si můžete užít samostatně anebo ji zkombinovat s dalšími ozdravnými a relaxačními procedurami. Populární je také romantická pivní lázeň pro dva, ale pokud máte rádi vlastní prostor, objednejte radši vany dvě. 🙂 Kromě toho, koupelí pro dva obdarujete i sami sebe a to se vyplatí.

Doufám, že vás článek inspiroval, a máte tak o další předvánoční starost míň.

Příjemné a pohodové svátky přeje,

Terka Vlasatá

Foto: Pivnilaznecb.cz, Terka Vlasatá