Koleje, které by nám půlka Evropy mohla závidět

VýhledVe středu dne 25. února 2015 jsme se já (Jana) a moje kamarádka Markét rozhodly jít prozkoumat nové soukromé koleje, které nám „vyrostly“ přímo vedle kampusu Jihočeské univerzity. Již při vstupu do budovy jsme byly mile překvapeny vstupem pouze na zvonky, tudíž žádnému z nájemníků nehrozí neohlášené návštěvy. Posezení

V tento den bylo možno si prohlédnou všechny typy pokojů, které tato kolej nabízí. Naše cesta začala v buňce pro čtyři osoby. Oddělaná koupelna se záchodem je tu naprostou samozřejmostí. Koupelna moderně vybavena včetně přípojky na pračku a ani kuchyňský kout nezůstává v módnosti pozadu. Pokoje jsou vybaveny postelemi a obří skříní, o které si můžeme na starých kolejích nechat jen zdát.4 A takto vybavené pokoje jsou ve tu všech typech pokojů, které soukromá kolej nabízí.

Další typ pokoje, který jsme navštívily, byl bezbariérový. Jediná změna, která zde byla oproti minulému typu, je v bezbariérovosti vybavení koupelny, záchodu a v pokoji. Poté nás výtah odvezl do 7. patra budovy, kde jsme nakoukly do buňky pro dva lidi, tedy jednolůžkové pokoje. Sedmé patro má jednu velkou výhodu. A to balkón po celé délce koleje, na který je přístup přímo rovnou z pokoje!

A už nám zbývalo prozkoumat jen poslední patro. To je tvořeno čtyřmi byty typu garsonka.Pokojíček Kuchyňský kout je o něco větší oproti předchozím typům a umístěn přímo ve stejné místnosti, kde je situována i dvoulůžková postel a malé posezení, takový malý obývák. Dalo by se říci v tomhle „bytečku“ by chtěl žít každý, krásný výhled a prostoru dostatek pro obě osoby. A ohledně cen, cena by se měla pohybovat od 2 900 – 5 500 Kč/ měsíc. Pro někoho nadstandard, ale někdo si rád připlatí za větší soukromí, pohodlí a luxus.

Více najdete na www.kolejepedagog.cz

Koupelna Skříně... Kuchyň

Autorky textu a foto: Jana Sladová a Markéta Marie Záhoříková