Oblečte se do černé, přijedou „Depešáci“

Koncert Depeche Mode - Praha 2009

Britská elektronická legenda se po krátkém půlroce znovu vrací do Prahy. A co ji k tomu vede? Obrovský zájem fanoušků! Světové turné k zatím poslední desce Depeche Mode nazvané Delta Machine, doposud nemělo hluché místo a všechny koncerty byly již několik týdnů před jejich konáním vyprodané.  Proto se kapela rozhodla dát několika městům druhou šanci. Mezi šťastlivci je i naše matička Praha. Depeche Mode vystoupí v O2 areně 10. 2.

Depeche Mode asi není třeba dlouze představovat. Kapela zapsala své jméno do hudební historie tučným černým písmem už na počátku 80. let a pomalu ale jistě si to šine do čtvrté dekády své existence. Neuvěřitelné, přesto pravdivé. Svého času byli Depeche Mode nejen významným hudebním pojmem, ale i životním stylem mnoha lidí. Fanoušci britské kapely se začali oblékat výhradně do černé a s účesy á la Dave Gahan se roztrhl pytel. Fanouškovská základna Depeche Mode byla tak početná, že dokonce rozdělila okruh hudebních posluchačů na „Depešáky“ a „Metaláky“.

Časy své největší slávy mají průkopníci elektronické hudby už dávno za sebou, přesto i po dlouhých 33 letech mají hudebnímu světu stále co nabídnout. Celosvětové úspěchy jejich tour 2013/2014 i samotného posledního alba Delta Machine budiž toho důkazem. Depeche Mode, jak je známe dnes, nejsou tou stejnou kapelou jako na začátku. Logicky. Dave Gahan, Martin Gore a Andy Fletcher, kteří zbyli z původní čtyřčlenné sestavy, dopěli, založili rodiny, prošli si přirozeným vývojem a to nejen životním, ale i tím hudebním. Což je dobře. Jejich tvorba tak nestagnuje, jde s dobou.

Martin Gore

Martin Gore

Díky tomu mají Depeche Mode po celém světě stále nespočet příznivců všech věkových kategorií. Česká republika není výjimkou. Dokonce si troufám říct, že pro české fanoušky jde význam kapely ještě trochu víc do hloubky, než jinde. Poprvé k nám totiž zavítala v roce 1988. Pro obyvatele tehdejšího ČSSR to bylo zjevení! Dnes už jsme si zvykli, že je Praha jednou z pravidelných zastávek koncertních šňůr kapely. A tak to má být.

Pokud se vám zachtělo vyrazit na tuhle britskou legendu, vězte, že lístky na druhý koncert v Praze jsou stále k dispozici a koupit je můžete v síti terminálů Sazka ticket. Vřele doporučuji 🙂