Patria Beach Open nabízí kvalitní volejbal, zábavu a taky 500 000 korun!

kvalifikace

Vítězné týmy kvalifikačního kola v ČB

Turnaj v plážovém volejbale pro amatéry? S celorepublikovou účastí? A o půl milionu? No kdo by do toho nešel? Já teda rozhodně ano. Patria Beach Open nyní brázdí Českou republiku a v kvalifikačních kolech sbírá týmy do pražského finále, které se bude konat 15.6. v Praze. A já můžu hrdě prohlásit, že budeme u toho!

Plakátů s nabídkou na výhru 500 000 korun si člověk zkrátka všimne, obzvlášť když je to v jeho oblíbeném sportu. V takovém případě není jiného zbytí, než se přihlásit. Tahle sranda má ale své podmínky. Což nejen našemu týmu dělalo jisté potíže. Patria Beach Open je turnaj v plážovém volejbale pro amatérské smíšené trojice studentů VŠ. To znamená, že v týmu musí být minimálně jedna holka a jeden kluk, hráči musí být studenti VŠ a nesmí překročit nastavenou hranici amatérské úrovně. Systém turnaje je jednoduchý. V osmi studentských městech České republiky proběhnou kvalifikačního kola, ze kterých postoupí týmy, které se umístní na prvních třech místech a čtvrtý, který získá divokou kartu.

Jak už jsem naznačila, téhle jedinečné příležitosti spojit příjemné s užitečným jsem se okamžitě chopila a přihlásila do kvalifikačního kola v Českých Budějovicích hvězdný tým Kocobal. Drobný zádrhel s pravidly pro účast na turnaji elegantně vyřešila udělená výjimka a 21.5. nám nic nestálo v cestě za postupem. Teda kromě dalších 25 týmů.

Patria_CB

Patria Beach Open v ČB

Počasí nám v den turnaje přálo. První nadšenci se začali na beachových kurtech vedle Sportovní haly scházet už kolem osmé hodiny, aby si před turnajem vypilovali techniku pod vedením extraligového hráče Jihostroje Petra Michálka. Ostatním, kteří už nic pilovat nepotřebují, stačilo dorazit na půl desátou, aby se stačili registrovat. A v deset hodin to vypuklo – první kolo bojů Patria Beach Open o postup do finále. Systém kvalifikačního kola byl nastaven celkem spravedlivě tak, aby si zahrál skutečně každý. Týmy byly rozděleny do skupin po třech, ze kterých pouze poslední nepostupoval do následného vyřazovacího pavouka.

Náš tým Kocobal postoupil ze základní skupiny suverénně z prvního místa. Neporazitelnost nám vydržela až do semifinále, kde jsme narazili na silný tým Cvičky. Cvičky naprosto ovládli první set a porazili nás vysokým rozdílem. My jsme se ale nenechali zastrašit, hecli jsme se a ve druhém setu vyhráli. Tak přišel na řadu tiebreak. Napínavou koncovku nakonec zvládli lépe Cvičky a třetí set získali poměrem 15:13. Finále v ČB nám uteklo o fous, ale šanci hrát finále v Praze jsme pořád měli. Stačilo vyhrát zápas o třetí místo. Počasí jakoby nám naznačovalo, že už je čas končit. Nebe se zatáhlo a začalo nepříjemně pršet. Tak jsme se se soupeři dohodli, že odehrajeme jen jeden set. Ten jsme vyhráli a zajistili si tak postup do Prahy.

atmosfera

Na turnaji panovala pohodová atmosféra

Kolem sedmé hodiny večer bylo dobojováno. O vítězích a poražených bylo rozhodnuto. Tak jsme si to alespoň mysleli. Pořadí na stupních vítězů se nakonec ještě měnilo kvůli porušení pravidel dvou týmů. Vyřazeny byly první Cvičky a náš soupeř ze zápasu o třetí místo, Stroje. A tak se stalo, že jsme se na bedně posunuli zprava doleva a odnesli si ceny za druhé místo. Na třetím místě se díky diskvalifikaci Cviček a Strojů umístil tým The Stars a také postoupil do finále.

Tak doufám, že mimořádně povedený výkon předvedeme i v pražské finále a ukořistíme tam nějaké pěkné umístění. Nebuďme skromní, třeba to první :) Tak držte palce!

Terka Vlasatá