Plesám, plesáš, plesáme aneb kam v Budějovicích na ples?

IMG_2424Zimní měsíce tradičně patří plesům. V Budějovicích si každoročně můžete vybrat z bohaté nabídky a ani letos tomu není jinak. Pokud jste ještě neměli příležitost vytáhnout ze zapadlých koutů vaší skříně oblek nebo večerní šaty, máme tu pro vás pár tipů, kam vyrazit za taneční zábavou na úrovni.

V minulosti byly plesy výsadou bohatých a privilegovaných vrstev, postupem času se ale staly běžnou a oblíbenou zábavou široké veřejnosti. Dnes už na ples může prakticky každý a ani nevadí, že neumí tancovat, protože nechodil do tanečních a nevadí, že pokud se o tanec pokouší, vypadá při tom, jako by do něj pustili proud 🙂 . Tanečním kreacím se na plesech meze nekladou. Ještě před tím, než se vydáte na taneční parket vnášet do tance nové kreativní prvky, ovšem doporučuji strávit dostatečně dlouhou dobu na baru 🙂 .

Tak neváhejte a vyrazte plesat. Plesová sezóna je v plném proudu a je z čeho vybírat. Tady je několik pozvánek na nejbližší z nich.

XXII. Reprezentační ples Jihočeské univerzity

Jako první můžete navštívit univerzitní ples. Ovšem pouze pokud už máte zakoupený lístek. Poprvé v historii totiž ples hlásí vyprodáno. Letošní ročník se ponese v duchu 20. a 30. let minulého století. K tanci a poslechu budou hrát swing trio Avalon a Metroklub Big Band a jako zlatý hřebík večera hlásí pořadatelé Martina Chodúra s kapelou. Z doprovodného programu se pak můžete těšit na přehlídku finalistek Miss Jihočeské univerzity. Ples se koná 13.2.

Radniční bál

Reprezentační ples města České Budějovice se koná 28.2. v DK Metropol. Noblesní zábava začíná ve 20:00 hodin a těšit se můžete na bohatý hudební program v podání  Black Tower, Swing (Big) Band Tábor, Petra Janů, Four TABS, cimbálová muzika Javorník a dalších.

Volejbalový ples

I hráči místního volejbalového velkoklubu chodí plesat. Nevěříte? Tak se běžte podívat 7.3. do sálu Beseda, kde se koná tradiční volejbalový ples. Volejbalovo-plesovou zábavu garantuje VK Jihostroj České Budějovice. Lístky na ples pořídíte za 290,- Kč.

Zemědělský ples

14.3. pořádá ples Zemědělská fakulta, Agrární komora a Střední zemědělská škola. Na 13. ročníku Zemědělského plesu se o  hudební doprovod postará skupina Luckies. Cena vstupenek je od 200,- do 300,- Kč.

Text a foto: Terka Vlasatá