#prsakoule v Českých Budějovicích

hp-prsakoule“Sahám si na ně každý měsíc”. Takové je motto kampaně s hashtagem prsakoule, se kterou nezisková organizace Loono objíždí celé Česko. Saháte si na ně?

A víte vůbec jak?

Než popustíte uzdu fantazii a začnete si představovat, co se to vlastně pod názvem kampaně skrývá . . . raději vám hned na začátku prozradím, že se jedná o PREVENCI RAKOVINY prsu a varlat. A jestli jste si svoje prsa a koule ještě nikdy pořádně neprohmatali, tento čtvrtek máte jedinečnou příležitost vyzkoušet si na speciálních gumových modelech, jak na to.

Za kampaní #prsakoule stojí studenti a studentky lékařské fakulty Univezity Karlovy v Praze. Hlavním motorem projektu je medička Kateřina Vačková – zakladatelka neziskovky Loono, kterou k celému projektu motivovala mimo jiné osobní zkušenost s rakovinou. Ve 22 letech jí diagnostikovali zhoubný nádor vaječníku. Po úspěšné operaci si uvědomila, jak moc bylo důležité, že se na její nemoc přišlo včas – a jak důležitá je v diagnostice rakoviny prevence.

Loono39_autor_Katerina_Drtinova-1

Díky crowdfundingové sbírce na Hithitu (vybralo se neuvěřitelných 238% z cílové částky 157 500 Kč) a podpoře Vodafonu se Loonu podařilo nakoupit gumové modely prsou a varlat (respektive “koulí”) :), ve kterých jsou ukryty bulky. Každý si tak může vyzkoušet, jak nahmatat případnou rakovinu. I ty.

KDY? Ve čtvrtek 16.3. 2017

KDE? Klub Slavie, Jirsíkova 2, České Budějovice, 37001

REGISTRACE? tady: https://goo.gl/forms/3iFjozVrm0jSQWP42

 

foto: loono.cz