Red Bull Graduate Programme: 18 měsíců zkušeností

Zdroj:red_bull

Ilustrační foto. Stáže jsou poskytovány pouze v rámci Evropy 🙂

Normálně to chodí asi takhle: Pokud máš ukončený alespoň první stupeň vysokoškolského studia (Bc.), umíš alespoň trochu anglicky a chceš získat pracovní zkušenosti v nadnárodní společnosti Red Bull, můžeš se v rámci Red Bull Graduate Programme ucházet o 18-ti měsíční stáž v některém z mnoha nabízených okruhů (marketing, média, prodej, IT,…). Princip je obvykle v tom, že se nedozvíš, ve které zemi Evropy je daný segment otevřený. Může Ti poté tedy přijít nabídka třeba z Itálie… Jenže kdo by chtěl na stáž do sluncem zalité oblasti Apeninského poloostrova, na nekonečné pláže, kde vládne pohodový životní styl, že jo? 🙂 Tak tedy, chcete využít této nabídky a přesto zůstat v Čechách? Čtete dál, principy jsou přeci od toho, abychom je čas od času porušily;) Jediný háček je v tom, že není s čím otálet. Přihlášky je možné podávat jen do 19. 10.!

Zdroj:Red_BullVzhledem k tomu, že zásadním problémem (nejen) českého vysokého školství je nedostatek praktických zkušeností u čerstvých absolventů, mnoho firem nabízí různé pracovní stáže a „junior pozice“. To vše nejen z nezištné touhy dát absolventům šanci na trhu práce, ale pochopitelně i z vlastní potřeby zaškolit si schopné absolventy bez pracovních zkušeností na své budoucí zaměstnance a řešit tak nedostatky vysokého školství vlastní cestou. A Red Bull není výjimkou. Už počtvrté rozjíždí program stáží pro čerstvé absolventy vysokých škol (postačuje mít ukončený první stupeň – Bc.), který dává zúčastněným jedinečnou možnost získat pracovní zkušenosti v oblasti ekonomiky, financí, PR, prodeje, ale třeba i IT technologií v celosvětově působící společnosti.

Zdroj:Red_BullPro letošní rok se Red Bull výjimečně rozhodl z části odkrýt své karty. Pokud bys měl tedy zájem o stáž v České republice nebo na Slovensku, věz, že na našem území je zájem k obsazení pozice v trainee programu v oblasti Financí. Pravda, není to pro všechny. Takový odborník na tetřevy a člunozubce nebo integrovanou ochranu rostlin si asi moc neškrtne, ale pokud Vás finance baví, máte zájem posbírat zkušenosti k nezaplacení, např. v segmentu kontroly profitability zákazníka, interním programu business inteligence a řady dalších, neváhejte ani chvíli a přihlaste se do segmentu Finance. Třeba to vyjde, třeba ne, ale určitě to stojí za to zkusit. Protože pokud to nezkusíte, můžete toho navždy litovat. A i kdyby to nevyšlo, získáte nezávazně alespoň zkušenosti ze samotného přihlášení, ze samotného ucházení se o dané pozice, z vlastního kontaktu s poskytovatelem potencionální stáže a ze samotného výběru vhodných kandidátů. I ty Vám budou v budoucnu nesmírně platné, třeba až to budete zkoušet příště znovu u RB nebo kdekoliv jinde. Vždyť o nic nejde a za zkoušku to přece stojí!

Zdroj:Red_Bull

Samozřejmě je zde i další možnost, tj. přihlásit se do jakéhokoliv jiného segmentu, který RB nabízí a ucházet se o jedno z řady míst třeba v trainee programu Marketing, Média apod. po celé Evropě. Pak nám tady ale nebrečte, protože se Vám klidně může stát, že skončíte někde na té prosluněné riviéře…;)

Ale pozor, možnost přihlásit se od letošního kola je pouze do 19. 10. 2014. Moc času už tedy nezbývá, na druhou stranu, vyjmenujte nějakou společnost, která má zájem o dlouze váhající a nerozhodné stážisty…

Více informací a přihlášku naleznete přímo zde

Kuba Vondruška

zdroj obrazového materiálu i podklady: Red Bull