Rekola – bikesharing v ČB

rekolo_s_nakupem_z_trhu

Růžové Rekolo

Je všední den 16:00 a vy sedíte v troleji. Trojka to dává od Jihočeský na nádraží za krásných 45 minut. Vy trčíte na Dlouhém mostě v zapařené troleji, sedíte a koukáte jak kolem vás projíždí jeden cyklista za druhým. Chcete kolo? Nemáte ho ale v ČB kam dát, protože tu nebydlíte nebo jen nemáte chuť se tím zabývat? Od soboty 19. září můžete v Českých Budějovicích využít nový způsob dopravy a půjčit si jedno z růžových Rekol. Jihočeská metropole se tak stala dalším městem v České republice kde můžete využít službu bikesharingu podobně jako v jiných evropských městech.

Na_projizdce_Lukáš_Bajt

Nová Rekola budou brázdit ulicemi ČB

Pro vlastníky mobilních přístrojů vysoké inteligence celý systém funguje na principu mobilní aplikace. Vy, co vlastníte mobilní dědky a babky však nezoufejte.  Můžete si půjčit kolo pomocí obyčejné sms 😉 . To přináší tu výhodu, že nejste limitováni rozmístěním stanic a můžete kolo zaparkovat a vrátit kdekoliv potřebujete. Tak neváhejte, registrujte se a nenechte růžová kola zreznout. Měsíční registrace stojí 150 Kč na nebo 300 Kč na zbytek letošní sezony. Registrovat se můžete na stránkách www.rekola.cz. Pak už je to jednoduché. Pomocí aplikace či smsky kolo najdete, tedy zadáte vaši adresu a dostanete odpověď s informací která kola jsou vám nejblíže (sms s adresami nejbližších kol). Vy si jedno vyberete, pošlete zpět číselný kód který má na svém rámu a obratem dostanete odpověď s kódem zámku. Kolo odemknete, přiblížíte se kam potřebujete, najdete bezpečné místo pro zamknutí (ideálně rámu i zadního kola – což je někdy v ČB trochu oříšek ale dá se 😉 ) a zadáte do aplikace (pošlete sms) adresu kde kolo necháváte.

jdeme_do_toho_Vojtěch_Macho

Zahájení projektu Rekola na Trhu u vrby

Výhoda oproti cyklostanicím jaké jsou například v Londýně či Vídni je ta, že můžete kolo nechat prakticky kdekoliv a nejste tak vázáni na jednotlivé stanice. A nejen z toho důvodu získal projekt prvního českého bikesharingu ocenění v evropském kole soutěže sociálních inovací Social Impact Awards. Dle mého názoru další geniální myšlenkou projektu Rekola je i využití registrace v dalších městech konkrétně v Praze, Brně, Olomouci, Pardubicích a Hradci Králové. Růžová kola tak mohou být ideálním dopravním prostředkem pro dojíždějící studenty.

Tak jedéém.

Více o fungování zde: https://www.rekola.cz/jak-to-funguje.

Sleduj Rekola na https://www.facebook.com/rekolaCB

 

  • Barbora

    Já mám sice kolo svoje, ale tomuhle moc fandím! Díky za článek!